Hárman szereztek érmet a magyar karateválogatott tagjai közül az IKO3 elnevezésű nyílt kjokusin Európa-bajnokságon Lengyelországban.

A zömmel a Borza József által vezetett Oyama Kyokushin Hungary szervezet versenyzői alkotta csapatnak az I. Macusima-kupáért kiírt nyílt Eb-n nem csak Európából, hanem más kontinensekről érkezett karatékákkal is meg kellett küzdenie, s ezt alapvetően sikerrel tette, hiszen ifj. Gyarmati Imre a könnyűsúlyúak között egészen a dobogó második fokáig jutott. Az aranycsatában a kazahok egyik legjobb versenyzőjével szemben maradt alul.

Nehézsúlyban Orehovszki Csaba képviselte Magyarországot, ő bronzéremmel térhetett haza. A plusz 90 kg-os súlycsoportban Magosi Zsombor ugyancsak harmadik lett.

További siker, hogy Borza József a magasabb szint eléréséért vizsgázók közül egyedüliként szerezte meg a 6. dan fokozatot.