Háromszorosára nőtt a Euronext profitja

Vágólapra másolva!
A nyugat-európai tőzsdeszövetség, az Euronext a harmadik negyedévben 71,2 millió eurós adózott eredményt ért el. Ez több mint a háromszorosa a tavalyi harmadik negyedévi eredménynek, amely elsősorban a növekvő tőzsdei forgalom következtében gyorsan gyarapodó bevételeknek és a költségtakarékosságnak köszönhető.
Vágólapra másolva!

Az Euronext a harmadik negyedévben 71,2 millió eurós adózott eredményt ért el, több mint a háromszorosát a tavalyi harmadik negyedévi 22,4 milliónak. Az elemzők átlagosan csak 49,3 millió euróra számítottak.

Az Atos Originnel közösen júliusban alapított, tőzsdei megoldásokkal foglalkozó vegyesvállalatból 5 millió euró tőkenyereség származott - jelentették a társaságnál csütörtökön. Az üzemi eredmény amortizáció előtt (EBITA) 85,6 millió euróra nőtt a tavalyi harmadik negyedévi 47,7 millióhoz képest, míg az üzemi költség csökkent.

Az első kilenc hónap alapján csütörtökön 300 millió euróra javították az egész évi EBITA kilátását, nem számítva egy sejtelmesen megemlített, esetleges ajánlat költségét a londoni értéktőzsdére, de erről csütörtökön semmi továbbit nem mondtak a Euronextnél. Az éves tervet előzőleg augusztusban emelték.

A Deutsche Börse március elején kiszállt a londoni értéktőzsdéért (LSE) folyó versenyből, bejelentvén, hogy visszavonja ajánlatát. Ugyanakkor fenntartotta a jogot, hogy új ajánlatot tegyen, ha a másik versenytárs, a Euronext konkrét ajánlatot tesz. A Euronext többször határozottan jelezte érdeklődését az LSE iránt, de árajánlattal még nem hozakodott elő, sőt, március közepén az ő legnagyobb részvényesei is jelezték, hogy drágállják az LSE-t, és elleneznének egy részvényenként 4,00 fontnál "számottevően" nagyobb ajánlatot Londonra. Az LSE vezetése korábban értésre adta, hogy csak részvényenként legalább 6,00 fontos ajánlatot venne komolyan bárkitől.

A Deutsche Börse először 2000-ben próbálkozott az egyesüléssel a LSE-vel, ám ajánlatát az LSE részvényesei akkor sem fogadták szívesen, majd a tárgyalásoknak véget is vetett a stockholmi OM Group tőzsdetársaság ellenséges ajánlata az LSE-re, mely ugyancsak nem járt sikerrel. Utóbb, éppen a Euronexttel szemben, a Deutsche Börse elveszítette a licitet a LIFFE-re is.