A hollandiai Wijk aan Zee-ben a Corus 2006 szuperverseny csúcsrangadója, Veszelin Topalov és Viswanathan Anand játszmája döntetlennel zárult. A bolgár világbajnok megőrizte félpontos előnyét nagy riválisával szemben. Topalov az utolsó játszmáját sötéttel Lékó Péterrel vívja, Anand világos lesz az izraeli Borisz Gelfand ellen. A 12. fordulóban csak egyetlen játszma dőlt el, az amerikai Gata Kamsky nyert. Lékó gyorsan remizett a holland Szergej Tivjakovval. Nagy esélyt hagyott ki az ukrán Vaszilij Ivancsuk, elrontotta fölényes állását Gelfand ellen. A nagymesterversenyen Almási Zoltán legyőzte az éllovas orosz Alekszandr Motylevet, és félpontos előnnyel átvette a vezetést. Utolsó partiját Topalov szekundánsával, a 19 éves Ivan Cseparinovval játssza.

Óriási érdeklődés előzte meg a csúcsrangadót, Veszelin Topalov és Viswanathan Anand összecsapását. Korábban 61 játszmát vívtak egymással. Először 1993-ban Las Palmason csatáztak, az indiai exvilágbajnok mérlege volt a kedvezőbb, 32 döntetlen mellett 18-11-re vezetett. A rapid, illetve snellpartik eredménye nélkül viszont 8-8-ra áll a csatározásuk, 17-szer megosztoztak a ponton. A szófiai szuperverseny második félidejében Topalov szenzációs partit nyert Anand ellen. A San Luis-i világbajnokságon kétszer remiztek, de az első körben Anand "torkán volt a kés".

Ezúttal a bolgár világbajnok 1.e4-gyel nyitott, és a spanyol megnyitás ún. Új Arhangelszki-változatában csatáztak. Topalov a viadal hetedik fordulójában legyőzte a holland Ivan Szokolovot, de Anand javítást talált, és könnyedén bonyolított le egyenlő állásra. A bolgár éllovas megőrizte félpontos előnyét, mindkettőjükre nehéz parti vár az utolsó fordulóban. Topalov presztízsjátszmát vív majd Lékó Péterrel, nagymesterünk vezeti majd a világos bábukat. Anand világos lesz az izraeli Borisz Gelfanddal szemben.

Lékó Péter erejéből sötéttel csak döntetlenre futotta a torna remikirálya, a még nyeretlen, de csak egyetlen vereséget elszenvedő holland Szergej Tivjakov ellen. Lékó így nem tudott javítani helyezésén, a hetedik helyről kezdi a derbit, esetleges győzelme alighanem feledtetné eddigi várakozáson aluli teljesítményét. A játéknap legnagyobb bakiját az ukrán olimpiai bajnokcsapat éltáblása, Vaszilij Ivancsuk követte el. Ivancsuk szépen túljátszotta a vakmerő tervet választó izraeli Borisz Gelfandot, akinek vezére gyalograblás miatt nagy veszélybe került. Az ukrán nagymester tisztet nyert, egylépéses nyerést hagyott ki az első időellenőrzés utolsó lépésekor, majd további bizonytalankodással elremizte a partit. Győzelemmel holtversenyben a harmadik helyre léphetett volna előre. Az utolsó forduló egyik izgalmasnak ígérkező partiját világossal honfitársa, a 16 éves Szergej Karjakinnal játssza, akinek eredménye a szuperverseny legnagyobb meglepetése.

Nehéz perceket élt át az angol Michael Adams. A megnyitásban kezdeményezésért gyalogot áldozott, de az ellenjáték elapadt, a gyaloghátrány megmaradt. A holland sakkrajongók nagy bánatára Loek Van Wely azonban nem tudta győzelemig fokozni előnyét. Gyors pontosztozkodások születtek a Szokolov-Bacrot és a Karjakin-Aronyian játszmákban. Az egyetlen eldőlt parti nem érdemel elemzést, hihetetlen manővereket hajtott végre az azeri Shakriyar Mamedgyarov, elásta tisztjeit, az amerikai Gata Kamsky nem izzadt meg a nyerésért.

A 12. forduló eredményei:
Szokolov (holland, 2689) - Bacrot (francia, 2717) döntetlen (Szláv védelem, 28)
Van Wely (holland, 2647) - Adams (angol, 2707) döntetlen (Vezérindiai védelem, 60)
Mamedgyarov (azeri, 2709) - Kamsky (amerikai, 2686) 0 - 1 (Királyindiai védelem, 48)
Tivjakov (holland, 2669) - Lékó Péter (2740) döntetlen (Kettős huszárjáték, 23)
Topalov (bolgár, 2801) - Anand (indiai, 2792) döntetlen (Spanyol megnyitás, 23)
Gelfand (izraeli, 2723) - Ivancsuk (ukrán, 2729) döntetlen (Vezérindiai védelem, 61)
Karjakin (ukrán, 2660) - Aronyian (örmény, 2752) döntetlen (Spanyol megnyitás, 27)