Lluis Martinez-Sistach érsek elfogadhatatlan játékvezetői ítéletnek tartja Ronaldinhónak, az FC Barcelona brazil válogatott labdarúgójának kiállítását a Zaragoza elleni meccsen, szerinte leginkább ennek tudható be a gránátvörös-kékek negyeddöntőbeli búcsúja a Király-kupától.

"A piros lap felmutatása túl szigorú döntés volt a bíró részéről, s ezzel meghatározta a párharc kimenetelét" - nyilatkozta az egyházi vezető.

A 25 éves aranylabdás brazil klasszist a mérkőzés 38. percében, Canival, a vendégek középpályásával való ütközése után állították ki. A Barca 10 emberrel csak 2-1-re tudott győzni a Nou Camp Stadionban, ez pedig kevés volt a negyeddöntő első mérkőzésén összeszedett kétgólos hátrány (2-4) ledolgozására, így búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől.