Magyar szempontból nem ígérkezik könnyűnek a hétvége a női európai kézilabdakupákban.

A Bajnokok Ligájában az utolsó előtti fordulóra kerül sor, és a Győrnek győznie kell a vendég macedón Kometal Szkopje ellen, míg a Dunaferrnek el kell kerülnie a háromgólosnál nagyobb vereséget az orosz Lada Toljatti otthonában, máskülönben elúszhat mindkettőjüknek a negyeddöntős szereplés joga.

A szkopjei alakulat a nyitókörben 32-22-re ütötte ki a Győrt, amely azóta hullámzó formát mutat: nyert Volgográdban, ám a múlt hét végén 33-24-re kikapott Dunaújvárosban. A Dunaferr a legutóbbi fordulóban vereséget szenvedett a címvédő dán Slagelsétől, de jött a bizakodásra okot adó Győr elleni diadal.

Mivel a soron következő riválist a magyar együttes 30-27-re legyőzte, az egymás elleni mutatóban csak akkor lesz jobb Kiss Szilárd csapata, ha most nem kap ki három gólnál többel. És akkor az utolsó fordulóban abban lehet bízni, hogy a dunaújvárosiak nyernek a szeb-montenegrói Knjaz Milos ellen, míg a Slagelse legyőzi a Toljattit.

Erre egyébként minden esély megvan. Amennyiben pedig a Toljatti három találatnál nagyobb különbséggel nyer (vagy hárommal és 30-nál kevesebb gólt lő), akkor a Dunaferr nagy valószínűséggel harmadik lesz, és a KEK negyeddöntőjében folytatja.

Az EHF-kupában a nyolcaddöntőket rendezik. A Ferencváros az egyre jobban fejlődő török Ankarával, a legjobbját, a sérült Szűcs Gabriellát nélkülöző Debrecen a lengyel Lublinnal, míg a címvédő Cornexi-Alcoa-HSB Holding a nemzetközileg ismeretlen szerb-montenegrói Rk hummellel találkozik. A magyaroknak jó esélyük van a továbblépésre. A KEK-szereplő Vácnak a norvég Skien ellen minden tudására szükség lesz, hogy bekerülhessen a negyeddöntőbe.

A magyarok hétvégi programja:
szombat:
BL, D csoport, 5. forduló:
Győri Graboplast ETO KC - Kometal Szkopje (macedón) 16.15

Az állás: 1. Szkopje 5 pont (117-105), 2. Aalborg (dán) 5 (124-117), 3. Győr 4, 4. Volgograd (orosz) 2