Moszkvában, az Aeroflot nyílt versenyének ötödik fordulójában Balogh Csaba világossal remizett az olimpiai bajnok ukrán együttes tagjával, Alekszandr Mojszejenkoval. A szicíliai védelem Szvesnyikov változatában a 26. lépés után egyeztek meg a pontosztozkodásban. A játéknap számos meglepetést hozott, kikapott a moldáviai Viorel Bologan, az ukrán Zahar Jefimenko, a német Arkadij Naiditsch, öten vezetik a 93 fős mezőnyt 4 ponttal.

Az esztendő legerősebb nyílt tornájának ötödik játéknapján az éllovasok partijai döntetlennel végződtek, az üldöző bolyban sok volt az eldőlt játszma. Szerencsés párosítását kihasználta Vlagyimir Malahov. A 84. helyre rangsorolt francia Maxime Vachier-Lagrave sötéttel nyert a dortmundi szuperverseny győztese, a német Arkadij Naiditsch ellen. Sikeres napot zártak az örmények, Szargiszjan, Petroszjan és Aszrjan is győztesként állhatott fel a sakkasztaltól. Meglepetés a három évvel korábbi győztes, majd a dortmundi tornán a szupernagymestereket is megtréfáló moldáviai Viorel Bologan veresége.

A rangos mezőny egyetlen magyar résztvevője, Balogh Csaba ismét neves ellenféllel küzdött meg, a calviai sakkolimpián aranyérmes ukrán válogatott tagjával, Alekszandr Mojszejenkoval osztozott meg a ponton. A negyedik fordulóban elszenvedett balszerencsés veresége után érthető volt óvatossága.

...
Balogh Csaba (2561, 2) - Mojszejenko (ukrán, 2657, 2)

Az élmezőny állása:
1-5. Akopjan (örmény), Eljanov (ukrán), Alekszejev és Malahov (orosz), Vachier-Lagrave (francia) 4 pont
6-16. Mamedgyarov (azeri), Kempinszki (lengyel), Georgijev (bolgár), Fressinet (francia), Galkin, Jakovenko és Popov (orosz), Sasikiran (indiai), Aszrjan, Petroszjan és Szargiszjan (örmény), Wang Yue (kínai) 3,5
...
Balogh Csaba 2,5.

Balogh,Cs (2561) - GM Mojszejenko,A (2657)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c4 b4 12.Hc2 a5 13.g3 0-0 14.Fg2 Fg5 15.0-0 He7 16.Hce3 Fxe3 17.Hxe3 Fe6 18.Vd3 Vd7 19.Bfd1 Bfd8 20.Bac1 Bac8 21.Hd5 Va7 22.Hxe7+ Vxe7 23.b3 Va7 24.Bc2 Vc5 25.Bcd2 Kf8 26.Vf3 Kg8 és döntetlen