Rangadóval kezdődött a svájci bajnokság tavaszi szezonja, az FC Zürich azonban nem tudta csökkenteni hátrányát az FC Basellel szemben, mert a két gárda döntetlenre végzett. Szintén ikszelt a francia bajnokság éllovasa, az Olympique Lyon, és sorozatban harmadik döntetlenjének köszönhetően hétpontosra csökkent az előnye. A horvátoknál a még az ősszel elmaradt csatát a Dinamo Zagreb nyerte a Hajduk Split ellen, a Feyenoord pedig az utolsó percben kapott két góllal veszített két pontot.

A francia futballdrukkerek lassan elkezdhetnek reménykedni: a listavezető Olympique Lyon sorozatban harmadik bajnokiján sem tudott nyerni, és előnye már "csak" hét pont a második Girondins Bordeaux-val szemben, amely begyűjtötte a három pontot. Az európai kupaszereplést érő helyekért folytatott küzdelem még izgalmasabb, itt még a kilencedik AS Monaco helyzete sem reménytelen.

A Lyonnal kapcsolatban heteken keresztül az volt a vélekedés, hogy akár oda is lehetne adni a gárdának az aranyérmet, azonban az együttes az elmúlt időszakban már kevésbé sziporkázott, amihez jelentősen hozzájárult a gárdát sújtó nagy sérüléshullám. Elsősorban a hátvédek dőltek ki a sorból, szép sorban Cacapa, Jérémy Berthod, Anthony Reveillere majd Florent Monsoreau ios megsérült, így most a Lens ellen az alapvetően támadó középpályás Florent Malouda játszott a védelem bal oldalán.

Ami az ellenfelet illeti, az előző év végén a Sang et Or még a második helyen állt, de az idén eddig csak egy mérkőzést nyert meg, így visszaesett a középmezőnybe - a listavezető ellen tehát adott volt a lehetőség a felzárkózásra. A hazaiak nem is futballoztak rosszul, különösen a balszélső Jussié volt elemében, és a brazil játékos meg is szerezte a vezetést a második félidőben, amikor egy kiugratást követően a tizenhatoson kívülről pazarul tekerte a labdát az alsó sarokba.

A bekapott gólra a Lyon mestere, Gérard Houllier cserékkel válaszolt, előbb a gyengén mozgó John Carew helyére beküldte Fredet a középcsatár posztjára, majd egy védő, Francois Clerc helyett egy támadót, küldött be Karim Benzema személyében. Úgy tűnt, azonban, hogy ez sem vezet eredményre, hiszen a rendes játékidő leteltekor még mindig 1-0 állt az eredményjelző táblán, ám a hosszabbítás harmadik percében egy előreívelt labda Sylvain Wiltord elé került, aki 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot. A Lyon ezzel legalább egy pontot megmentett, a lens-i focisták pedig az öltözőben még perceken keresztül magukba roskadva ültek az elszalasztott lehetőség miatt.

A második helyen álló Girondins Bordeaux mindenesetre nem hibázott, és begyűjtötte a három pontot a Stade Rennes ellen hazai pályán, közelebb kerülve a Lyonhoz. A bordeaux-iaknál a balszélső Vladimír Smicer volt a főhős, a cseh középpályás előbb szögletből gólpasszt adott a brazil Fernando Menagazzónak, majd maga is eredményes volt egy rendkívül látványos, képeskönyvbe illő támadás végén.

A Bordeaux hátránya ugyan még mindig hét pont a Lyonnal szemben, de a harmadik helyezett AJ Auxerre-től (amely nagy meglepetésre hazai pályán csak döntetlent ért el az FC Metz ellen) már hat pontra elhúzott, ráadásul a Girondins remek formában van, legutóbbi hét mérkőzésén mindössze egy gólt kapott.

A harmadik Auxerre mögött meglehetősen nagy a tömörülés, a negyedik Lille OSC-t és a kilencedik AS Monacót mindössze négy pont választja el, így az utóbbi gárdának is megvan az esélye, hogy európai kupaszereplést érő helyen végezzen az idény végén. A nagyhercegség csapatának azonban ehhez javítania kellene az otthoni mérlegén, hiába talált be ugyanis az ES Troyes ellen ismét Christian Vieri (harmadik gólját szerezve januári leigazolása óta), a Monaco megint nem tudott nyerni a Louis II. stadionban, ahol a legutóbbi három találkozóján mindössze két pontot gyűjtött be.

Szerencséjére a többi, hasonló ambícióval rendelkező gárda sem remekelt, vasárnap például mind a két összecsapáson gól nélküli döntetlen született: az Olympique Marseille nem bírt a Toulouse FC-vel, és a Lille OSC is ikszelt a Paris Saint-Germaine-nel.