Loeb rendet rakott a Mexikói ralin

A világbajnoki címvédő francia Sebastien Loeb (Citroën Xsara WRC) sikerével ért véget a Mexikói rali, a 16 futamból álló sorozat harmadik, első murvás versenye. Ezüstös a norvég Petter Solberg (Subaru Impreza WRC), bronzos az osztrák Manfred Stohl (Peugeot 307 WRC) lett. A szezon eddigi legjobbja, a finn Marcus Grönholm ezúttal csak nyolcadik lett, és ahogy ő Loebbel, a Ford is elvesztette összetettbeli vezető helyét a Citroënnel szemben.

Loeb 21. futamgyőzelme (már nincs messze a rekorder, 26-os Carlos Sainz), az első Mexikóban. A Kronosnak is az első. Összetettben Loeb és a Kronos is az élre került. Csapatban csak az volt a bibi, hogy nem a JWRC-bajnok Sordót, hanem a másik spanyolt, Ponsot jelölték Loeb mellett, ő viszont (motorhiba miatt) kiesett, míg Sordo a szenzációs negyedik helyen végzett első murvás WRC-viadalán.

A 2004-es ás 2005-ös évad világbajnoka, Loeb pénteken takarítgatott, de nem maradt le vészesen, látta, hogy Grönholm a négyesen felborult, s így kiesett a győzelemért vívott csatából. Szombaton már tövig nyomta, s mivel Petter Solberg is hibázott, megelőzte, s megnyugtató előnyt szerzett. Vasárnap megtartotta, s megérdemelten pezsgőzött a pódium legfelső fokán.

A 2003-as világbajnok Solberg első pontjait szerezte idén, jól teljesített a Subaru, Pirelli kettős, csak volt egy jobb ugye. A másik gyári Imprezával az ausztrál Atkinson is tisztességgel helytállt, a részeredmények alapján akár dobogós is lehetett volna, ha nem trafál el egy követ, mint Mr. Hollywood is... - csapatban ennek ellenére nagyot javítottak.

A 2000-es és 2002-es világbajnok finn Grönholm jól kezdett, aztán bezzeg rontott, borult, s örülhetett, hogy a SupeRally szabály értelmében szombaton ismét rajthoz állhatott. Magic Marcus egészen a nyolcadik helyig verekedte vissza magát, bravó. A másik finn, Hirvonen is egészen az elejéről, a második helyről dobta el, végül ő is csak konstruktőri pontra volt jó. A Ford tartja magát ahhoz a jó szokásához, hogy 2002 elejétől minden versenyen pontot szerez.

Forrás: EPA

Por, murva, kaktusz - gyönyörű képek a Mexikói raliról

A Stobart VK M-Sport Fordnak az argentin Perez Companc hozott pár pontocskát 13. helyével. A brit Matthew, Malcom Wilson mindössze 19 éves fia 17. lett, pedig a kiváló hatodik helyet is birtokolta. Az ír Gareth MacHale volt a hétvége egyik hőse, aki hatodik lett a semmiből (második WRC-futamán).

A Bozian-féle OMV Peugeot Norway 11 pontot termelt: az osztrák Stohl ahogy tavaly Citroënnel, most a 307 WRC-vel is dobogós tudott lenni, Petter fivére, Henning Solberg meg ötödik, kalap le. Tartják bronzos helyüket a gyári Subaruval szemben.

Nem volt Mitsubishi, nem volt Skoda, nem indult ugye számos menő, mint a finn Gardemeister vagy Rovanperä, a belga Duval, az olasz Galli. WRC-s kieső összesen kettő volt: Pons mellett a helyi Tejada egy 307-essel.

Forrás: EPA

Végre Solberg és a Subaru is visszatért!

A 20. Mexikói rali össztávja amúgy kábé 1000 km volt, ebből 17 szakaszon 360 km gyorsasági. Loeb kilenc szakaszt nyert, Solberg hatot, Stohl kettőt. Ergó Citroën 9, Subaru 6, Peugeot 2. Gumilag: BFGoodrich 11, Pirelli 6.

PWRC: a vébés N-esek között a címvédő, japán Arai nyert, összetettben a szintén subarus, katari al-Attiyah vezet.

Következik a negyedik verseny, a rettenet gyors aszfaltos Katalán rali március 24. és 26. között, nem ősszel, hanem tavasszal. Elvileg Loebé...