Jekatyerinburgban, a kieséses rendszerű nőisakk-világbajnokság nyolcaddöntőinek második játszmáira került sor. Négy párharc eldőlt a kétjátszmás meccsen, négy párbajban csak a rájátszás döntött. A meglepetések folytatódtak: búcsúzott a további küzdelmektől a negyedik kiemelt orosz Alekszandra Kosztenjuk, iesett az indiai reménység, Subbaraman Vijayalakshmi, a rájátszásban a kínai Quin Kanying. A grúz exvilágbajnoknő Maja Csiburdanidze és a kétszeres Világkupa-győztes kínai Xu Yuhua még versenyben van a világbajnoki címért.

Az orosz városban zajló viadal nyolcaddöntői sem nélkülözték a meglepetéseket. Szenzáció, hogy a negyedik kiemelt, a 2001-es moszkvai világbajnokság döntőse, Alekszandra Kosztenjuk kikapott a litván Viktoria Cmilytétől. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Cmilyte is már szép eredménylistával büszkélkedhet, de immár két gyermek édesanyja, a spanyol színekben játszó, egykori lett Alekszej Shirov felesége. Az orosz Alisza Galljamova pirosra állította a szemafort a lengyel Iweta Radziewicznek.

Folytatta remek szereplését a franciák üdvöskéje, Marie Sebag, a kínai Quin Kanying ellen először egyenlített a rájátszásban, majd jobban snellezett ellenfelénél. A két évvel korábbi vb döntőse, az orosz Katyerina Kovalevszkaja a holland Penggel szembeni adok-kapok küzdelem izgalmait jobban bírta. Biztosan menetel a kétszeres Világkupa-győztes Xu Yuhua, a jelentős elméleti elemzésekkel is jeleskedő orosz Szvetlana Matvejeva. A legfiatalabb résztvevő, a 12 éves kínai Hou Yifan tündöklése véget ért. A legjobb nyolc között a női sakkozás egyik legnagyobb egyénisége, a grúz Maja Csiburdanidze. Megszenvedett a továbbjutásért, a rutinja azonban érvényesült.

A nyolcaddöntő eredményei:
Galljamova (orosz, 2467) - Radziewicz (lengyel, 2421) 2,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 1 - 0)
Sebag (francia, 2415) - Quin Kanying (kínai, 2469) 4 - 2 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1, 1 - 0, 1 - 0, 1 - 0)
Kovalevszkaja (orosz, 2458) - Peng (holland, 2407) 2,5 - 1,5 (1 - 0, 0 - 1, 1 - 0, döntetlen)
Kosztenjuk (orosz, 2514) - Cmilyte (litván, 2475) 0,5- 1,5 (döntetlen, 0 - 1)
Ju Wenjun (2290) - Csiburdanidze (grúz, 2511) 2 - 4 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1, 0 - 1)
Xu Yuhua (kínai, 2502) - Koszinceva,T (orosz, 2479) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)
Vijayalakshmi (indiai, 2479) - Matvejeva (orosz, 2428) 0,5 - 1,5 (döntetlen, 0 - 1)
Kurcidze (grúz, 2430) - Hou Yifan (kínai, 2269) 2 - 0