Keleti rangadót rendeztek az NBA legutóbbi játéknapján, a Detroit Miamiban nyert a Heat ellen. Mégsem ez volt a játéknap szenzációja, hanem az, hogy a New Jersey sorozatban tizennegyedik győzelmét aratta, ami a leghosszabb széria az idényben. A Denver és a Lakers mérkőzése hosszabbításban dőlt el, Carmelo Anthony 3,8 másodperccel a vége előtt szerezte a mindent eldöntő kosarat.

A Detroit Pistons ízelítőt adott legnagyobb keleti riválisának abból, hogy mi várható a rájátszásban. A 20 pontig jutó Rasheed Wallace és Tayshaun Prince, valamint az eggyel kevesebbet szerző Richard Hamilton vezérletével a Pistons 95-82-re verte a Miamit, ezzel az idényben már harmadszor bizonyult jobbnak vetélytársánál.

A Detroit sorozatban hatodszor nyert, és nagy versenyt vív az alapszakasz-győzelemért, abban az esetben ugyanis az egész playoffban élvezhetné a pályaelőnyt. Az idénybeli 27 idegenbeli diadal klubcsúcs a Pistons esetében, a Heatnek pedig jó lesz odafigyelni, mert a New Jersey egyre közelebb jut a floridai csapathoz.

A Nets elképésztő formában van, 113-102-re intézte el a Charlotte-ot, és ezzel 14. győzelmét aratta egyhuzamban. A New Jersey ezzel beállította a klubrekordot, és az idény leghosszabb győzelmi sorozatával rendelkezik. Richard Jefferson 40 pontot szórt, ebből huszonhatot a második félidőben, Jason Kidd pedig karrierje 74. tripladupláját érte el.

Carmelo Anthony ugyan kilenc ponttal kevesebbel zárt mint Kobe Bryant, mégis a Denver sztárja örülhetett, mert 3,8 másodperccel a vége előtt útjára indított tempódobása hozta meg a győzelmet a Nuggetsnek a Lakers ellen.

eredmények:
New Jersey Nets - Charlotte Bobcats 113-102 (33-25, 18-26, 34-23, 28-28)
gól: R. Jefferson 40 (11 lepattanó), V. Carter 20, C. Robinson 14, illetve R. Felton 20, P. Brezec 16, B. Knight 13

Miami Heat - Detroit Pistons 82-95 (21-20, 20-22, 20-28, 21-25)
gól: D. Wade 29, S. O'Neal 28, A. Walker 6, illetve R. Wallace 20, T. Prince 20, R. Hamilton 19

Denver Nuggets- Los Angeles Lakers 110-108 (39-23, 19-26, 27-28, 14-22, 11-9) - hosszabbítás után
gól: C. Anthony 33, F. Elson 21 (11 lep.), A. Miller 15, illetve K. Bryant 42, L. Odom 16, K. Brown 15 (13 lep.)