A Davis-kupa világcsoportban az ausztrálok jutottak elsőként a legjobb négy közé, miután a pénteki két egyest követően szombaton, a párosban is legyőzték a fehéroroszokat a Kooyong Lawn Tennis Clubban. Az Egyesült Államok csapata 1:1-re áll Chile ellen.

Egy nem igazán összeszokott kettős igyekezett megszerezni a továbbjutást jelentő harmadik pontot a házigazdáknak Melbourne-ben. Wayne Arthurs és Paul Hanley csak másodszor játszott együtt a Davis-kupában, ráadásul a 35 éves, visszavonuló félben teniszezgető Arthursnak nagyon nem ment a játék. A páros világranglistán harmadik Max Mirnyij vezetésével a vendégek meg is tettek mindent a szépítésért, de végül 3 óra 53 perces csatában, 1:2-es játszmaállásról fordítva a hazaiak nyertek.

"Izgultam és képtelen voltam megnyugodni. Az járt a fejemben, lehet, hogy ez az utolsó fellépésem a nemzeti csapatban, a Dk-ban"- magyarázta a veterán Arthurs, akinek öthetes kisfia a lelátóról szurkolt. A vasárnapi két záró egyesnek már nincs tétje, az ausztrálok Zágrábra figyelnek mostantól: ha a horvátok nyernek, akkor őket fogadják szeptemberben, máskülönben utaznak Argentínába.

Az amerikaiak elsősorban Andy Roddick miatt választottak füves pályát Chile ellen. A kaliforniai sivatag egyik üdülőtelepén, Rancho Mirage-on aztán nem úgy alakult az élet, ahogy a hazaiak eltervezték. Azt persze tudták, hogy füvön sem mehetnek biztosra a chilei csapat ellen, de az új top 10-es sztárjuk, James Blake vereségére nem számítottak. A két hete, szintén Kaliforniában, Indian Wellsben döntőt játszott, egykori harwardi diák 4 óra 20 perces dráma végén kapitulált Fernando Gomez ellen. A chilei tavaly negyeddöntős volt Wimbledonban, számára tehát nem szokatlan a fű és az sem törte össze, hogy Blake 7:6, 6:0-ra vezetett.
Roddick tudta a dolgát, nem okozott meglepetést és három szoros játszmában nyerve egyenlített. A szombati szuper párosban a világelső Bryan fivérek az olimpiai bajnok Gonzalez, Massu duóval mérkőznek. A tét nem kicsi.