A csirkefogók és a főkolompos állnak a nemzetközi listák élén

Vágólapra másolva!
Az Államokban a Rascal Flatts nevű countrytrió az év eddig egy hét alatt legmagasabb példányszámban eladott lemezével debütált. Angliában Morrissey új albuma hódít. A kontinensen Pink korongja fogy nagy mennyiségben.
Vágólapra másolva!

A tengerentúl újra egy countrylemez vezeti a Billboard 200-as albumlistáját. A Rascal Flatts nevű trió negyedik albumából - mely a Me and My Gang címet kapta - nem kevesebb, mint 721 747 darab kelt el az első héten. Már az első napi eladások is túlszárnyalták előző, 2004-ben megjelent albumuk egész heti teljesítményét, amely akkor szintén az élen nyitott. A nevükkel fémjelzett első hanghordozójuk 2000 júniusában jelent meg, ezt két évvel később követte a Melt, melyről két dalt sikerült a country lista élére juttatni. A 2004-es Feels Like Today még nagyobb sikernek bizonyult: egyből az albumlista élére ugrott és mára már túl van a négymilliós határon. Az idei év eddigi legjobb kezdését produkáló albumról elsőként kiadott What Hurts the Most című dallal a trió negyedik hete vezeti a countrydalok rangsorát, amellyel karrierjük folyamán most először sikerült betörniük a Hot 100 húszas mezőnyébe, nagymértékben a letöltéseknek köszönhetően. A felvételt eredetileg a countrysztár Mark Wills rögzítette 2003-as albumára, elsőként azonban az egykori S Club 7 tag, Jo O'Meara jutatta a listákra, tavaly ősszel.

A második helyre a NOW válogatásszéria következő, huszonegyes sorszámmal ellátott darabja érkezett meg. Az utóbbi hónapok slágereit egy csokorba gyűjtő album a huszadik darab után tett két kisebb kitérőt. Januárban egy number one dalokat tartalmazó darab, két hete pedig egy latin sikereket felvonultató lemez jelent meg a sorozaton belül. Most újra visszatértünk a jól bevált formulához, ahol a pár hetes, hónapos szerzemények között megtaláljuk Mariah Carey, a Black Eyed Peas, Rihanna, Kelly Clarkson és a Nickelback felvételeit. A múlt heti király, T.I. kettőt visszaesve még mindig dobogós helyen áll. What You Know című sikere ugyancsak harmadik a Hot 100-on, míg az R&B / Hip-Hop listán átvette a vezetést, ezzel véget vetve Mary J Blige rekordhosszúságú uralmának, aki a Be Without You-val tizenöt hétig állt az élen.

A hatodik pozícióban Alecia Moore, ismertebb nevén Pink debütált negyedik, I'm Not Dead című lemezével. Utoljára 2003 végén jelentkezett új anyaggal, ez volt a Try This. Azon az albumon a dalok többségét a Rancid nevű punkcsapatból ismert Tim Armstronggal közösen készítette, most viszont olyan producerek bábáskodtak a korong létrejöttében, mint a popberkekben nagyon közkedvelt Max Martin és Lukasz Gottwald. Ők többek között a Backstreet Boysnak és Kelly Clarksonnak írtak nagysikerű dalokat. A pop producerek ellenére Pink nem csak könnyed témákkal foglalkozik, az első kislemeznóta, a Stupid Girls a hollywoodi hírességeket célozza meg, míg a Dear Mr. President egy nyílt levél George W. Bushnak. Az album utolsó, I Have Seen the Rain című dalát az énekesnő édesapja írta a vietnami háború alatt.

Forrás: Red Dot

Rascal Flatts


A következő új belépő a georgiai születésű fehér rapper, Bubba Sparxxx nevéhez fűződik. The Charm címet viselő harmadik albuma a OutKast-tag Big Boi Purple Ribbon nevű kiadójánál jelent meg. A Warren Anderson Mathis néven született előadó első lemeze 2001-ben volt hallható, melyről az Ugly című felvétel volt a legnagyobb sikere. Ezt az anyagot 2003-ban követte a Deliverance, amellyel nem sikerült hasonló sikereket elérni. A kiadóváltás meghozta eddigi legnagyobb sikerét a Hot 100-on, mely a Ms. New Booty című dalhoz fűződik és az új album előfutáraként érkezett meg a listára, ahol már a kilencedik.

Éppen csak lemaradt a legjobb tízből az oklahomai Flaming Lips az At War With the Mystics nevű lemezével, azonban így is eddigi legjobb helyezését érte el az amerikai albumlistán. Sorrendben tizenegyedik lemezükön megtalálható a Mr. Ambulance Driver című dal is, mely a tavalyi év legsikeresebb vígjátékában, az Ünneprontók ünnepe-ben (Wedding Crashers) is hallható volt. A tengerentúli kislemezlistán a W.A.N.D. című szerzeményük szerepelt a Top 10-ben.

A húszas mezőnyben két veterán rockbanda egy-egy lemezével találkozhatunk még. Elsőként a tizennegyedik helyen a Queensryche Operation: Mindcrime II című lemeze debütált. A csapat még 1981-ben alakult Seattle-ben, a '80-as évek végén Grammy díjra is jelölték Operation: Mindcrime című anyagukat. Ezt a konceptalbumot egyesek a Pink Floyd The Wall-jával és a The Who Tommy-jával említi egy lapon. A Queensryche első Top 10 albuma az 1990-ben megjelent Empire, amin a Silent Lucidity című slágerük is megtalálható.

Egy évvel azután, hogy a Mötley Crüe újra turnéra indult egy másik sikeres glammetál banda is újra feltűnt a listán. Idén ünnepli ugyanis fennállásának huszadik évfordulóját a Poison, melynek kapcsán a The Best of Poison: 20 Years of Rock című válogatáslemez került a boltokba. Ezen hallható összes nagy slágerük, a listavezető Every Rose Has Its Thorn, az Unskinny Bop és a Stand, ezenkívül egy új dal, a We're an American Band is. A banda - melynek Slash is majdnem tagja lett - 1988-as Nothin' But a Good Time című dala a Mr. & Mrs. Smith című filmben is hallható. Az énekes Bret Michaels a közelmúltban folytatott viszonyt a rockzenészekre specializálódott Pamela Andersonnal, melynek néhány forróbb jelenete az internetre is felkerült. Vele kapcsolatos még a hír, hogy fél éven belül kétszer lőttek rá. 2005 novemberében a turnébuszában, idén március 30-án pedig Los Angelesben, amint megérkezett egy rádióműsor helyszínére.

Forrás: Red Dot

Lacuna Coil


A Top 20-at elhagyva rögtön a huszonegyedik találunk egy új jelzésű lemezt. A Disneymania 4 című válogatáslemezen a korábban a stúdió által készített filmekben elhangzó dalokat hallhatjuk új köntösben. A sorozat negyedik - egyben legmagasabban kezdő - darabján olyan előadók énekelnek, mint Christina Aguilera, Jesse McCartney, Teddy Geiger vagy a Baha Men. A briteknél listavezető Morrissey legújabb alkotása a huszonhetedik pozícióban kezdte pályafutását, és az erről elsőként kiadott You Have Killed Me a tengerentúli kislemezlistán nyitott a csúcson a múlt héten. Egy hellyel alatta az olasz gótikus metált játszó Lacuna Coil nevű csapat debütált. Negyedik Karmacode című albumukról az Our Truth című dal a mainstream rock listán is megtalálható, ezenkívül hallható volt az év elején megjelent, Underworld: Evolution című mozi filmzenealbumán is. A lemezen szerepel a Depeche Mode Enjoy the Silence című slágerének feldolgozása is.

Huszonkilencedikként a houstoni indie rock csapat, a Blue October nyitott, ötödik, Foiled címen megjelent korongjával. A Justin Furstenfeld vezette csapat albumáról a Hate Me című dal jelenleg a Billboard modern rock listájának harmadik helyén áll. Itt érdemes néhány szót ejteni a hét csalódásairól is, melyek közül a legnagyobb az ausztrál Vines zenekar nevéhez fűződik. A pár éve a média által még "új Nirvanaként" méltatott zenekar legújabb, Vision Valley című anyaga csak a százharminchatodik helyet szerezte meg az Államokban és a zenéjükre korábban oly fogékony brit közönség is csak a hetvenegyedik helyig jutatta a szigetországban, míg odahaza a tizennegyedik helyen kezdtek. Olyan Európában nagy névnek számító csapatok, mint a Placebo és a Massive Attack az eladások tanúsága szerint a tengerentúl csak pár ezres rajongótáborral rendelkeznek. A Meds a 180., a Collected pedig a 198. helyen debütált.