A nőikosárlabda-bajnokság döntőjének második mérkőzésén, Sopronban is győzni tudott a Mizo Pécs együttese. A fordulatokban gazdag találkozón az MKB-Euroleasing egészen az utolsó nyolc percig szorossá tette a döntő második mérkőzését, de a Pécs a végén jobban bírta fejben és erővel, így 2-0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban.

Eredmény, bajnoki döntő, 2. mérkőzés:
MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 69-83 (17-18, 19-15, 18-25, 15-25)
Sopron, 1300 néző
legjobb dobók: Matovic 21, Károlyi 14, Gorbunova 13, illetve Johnson 18, Iványi 14, Béres 12

A hétfőn, Pécsett elszenvedett súlyos vereség után nagyon erőteljesen kezdett a Sopron, és gyors támadásaik rendre pontosak voltak. A vendégek sem adták alább, és végig szorosan ragadtak a hazaiakra, majd egy perccel a vége előtt Dapo két értékesített büntetője után, először vették át a vezetést a mérkőzésen (17-18), amit már meg is tartottak a hátralevő időben.

A 2. negyedben rengeteg elkapkodott lehetőséget puskáztak el a csapatok, majd a Pécs szép lassan öt ponttal ellépett. Az MKB azonban nem adta fel, és most nekik sikerült jobban a végjáték, ahol Károlyi dobásával előbb átvették a vezetést, majd a negyed végéig még növelni is tudták a különbséget (36-33).

A szünet után gyors dobópárbaj alakult ki a két gárda között, ami után Hontiék léptek meg 46-40-re. Azonban ezen a találkozón ez sem számított, hiszen Rátgéber László tanítványai pár másodperccel a dudaszó előtt átvették a vezetést, majd egy labdaszerzés után Fegyverneki révén négypontos előnnyel zárták a játékrészt (54-58).

Az utolsó negyed elején aztán gyorsan le akarta dolgozni hátrányát a Sopron, de az elkapkodott dobások nem sikerültek, míg a másik oldalon Iványiék nem hibáztak a kiélezett helyzetekben, így a vége előtt kevéssel már tizenkét pont előnyük volt (66-78). Ekkor már lélekben is feladták Hontiék, így a Pécs még tovább tudta növelni előnyét, és megnyerte a találkozót.