A Csomor Erika, Hisnyay Dóra Svéd Amelita, Szomjas Borbála, Vanek Margit összeállítású budaörsi alakulat nyerte az idén életre hívott Triatlon Tour első, tiszaújvárosi állomásának női csapatversenyét, amely egyben klubcsapat ob is volt.

Lehmann Tibor szövetségi kapitány a 15:15 órakor kezdődött női verseny előtt - melynek során kétpercenként vágtak neki a sprinttávnak a 3-5 tagú csapatok - azt mondta, az elsőként induló Budaörsi TK színeiben rajthoz áll a duatlonban világbajnok Csomor Erika is, így jó esélye van a győzelemre. A szakvezetőnek igaza lett, méghozzá a vártnál is simábban, ugyanis a Budaörs virtuálisan már a 750 méteres úszás után vezetett a címvédő Mogyi SE előtt, igaz, mindössze 5 másodperccel.

A 20 km-es kerékpározás sem változtatta meg alapjaiban a helyzetet: a bajaiak hátránya 17 másodpercre nőtt, de ez még a könnyedén ledolgozható kategóriába sorolható lett volna. Csakhogy nem akkor, ha az élen álló csapatban ott van Csomor Erika is: az 5 km-es futás féltávjánál már több mint egyperces előnyt szorgoskodott össze a Budaörs, s ez csak tovább nőtt a célig, ahova már csupán a minimálisan előírt létszámban, azaz hárman érkeztek meg a győztes együttesből.