A Szófiában zajló Mobiltel szuperverseny utolsó fordulója előtt az amerikai Gata Kamsky és a bolgár világbajnok Veszelin Topalov holtversenyben áll az élen. Kamsky győzelemmel, Topalov vereséggel kezdte a második  félidőt. A viadal kilencedik játéknapján a világelső másodszor is legyőzte Kamskyt, s ezzel befogta riválisát. Topalov visszavágott Anandnak az első körben elszenvedett vereségért, ő is sötéttel nyert, világossal azonban kikapott az orosz Peter Szvidlertől. Az eddig lejátszott 27 partiból 14 végződött döntéssel, meglepően sok a hiba.

Torinóban a 37. sakkolimpia ünnepélyes megnyitóját ma este tartják, vasárnap indulnak a sakkórák a 13 fordulós svájci rendszerű viadalon. Az Olimpiai Falu internetes központjában nagymestereink az örmény sakkozók társaságában nézték kikapcsolódásként délután a szófiai 20-as kategóriájú szuperverseny kilencedik fordulóját, a rangadóvá előlépett Kamsky-Topalov összecsapást.

A torna meglepetésembere, az amerikai Gata Kamsky a második kört is remekül kezdte. Az amerikai válogatott éltáblása az ukrán exvilágbajnokra, Ruszlan Ponomarjovra mért vereséget, majd két okos döntetlennel folytatta. A szláv védelem jó volt remire a francia Etienne Bacrot ellen, majd a spanyol megnyitás csereváltozatával "szúrt ki" Viswanathan Ananddal. Egypontos előnnyel kezdhette a bolgár világbajnok Veszelin Topalov elleni sorsdöntő partiját, de a feszültséget nem bírta, világossal szinte ellenállás nélkül vesztett.

A tavalyi viadal második körében Veszelin Topalov bámulatos teljesítményt nyújtott, az öt játszmából 4,5 pontot szerzett, ezt a bravúrt már nem tudja megismételni, hiszen világossal kikapott Peter Szvidlertől. Az orosz nagymesternek ismét bevált a Grünfeld védelem, a bolgár világbajnok túlértékelte állását. Topalovot kemény fából faragták, éppen a legnagyobb riválissal szemben javított, visszavágott az első félidőben elszenvedett vereségéért, Anand taktikailag sebezhető volt.

A hazai pálya előnyét élvező Topalov rendkívüli kalandokat vállalt Ponomarjov ellen, az ukrán besegített, a jó sakkozónak szerencséje van. Azt már a bolgár világbajnok többször is bizonyította, hogy a nagyon fontos partikat nagy elánnal tudja játszani, a vártnál jóval könnyebben győzte le az éllovas Kamskyt, s befogta őt. A világranglistán második Anand még nyeretlen az ellenkező színelosztással vívott partikban, Bacrot az egyetlen nagymester, aki még nem tudott jászmát nyerni.

A 6. forduló eredményei:
Topalov (bolgár, 2804) - Szvidler (orosz, 2743) 0 - 1 (Grünfeld védelem, 61)
Kamsky (amerikai, 2671) - Ponomarjov (ukrán, 2738) 1 - 0 (Spanyol megnyitás, 41)
Anand (indiai, 2803) - Bacrot (francia, 2708) döntetlen (Spanyol megnyitás, 50)

A 7. forduló eredményei:
Anand (indiai, 2803) - Topalov (bolgár, 2804) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 61)
Bacrot (francia, 2708) - Kamsky (amerikai, 2671) döntetlen (Szláv védelem, 52)
Ponomarjov (ukrán, 2738) - Szvidler (orosz, 2743) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 53)

A 8. forduló eredményei:
Szvidler (orosz, 2743) - Bacrot (francia, 2708) döntetlen (Spanyol megnyitás, 37)
Kamsky (amerikai, 2671) - Anand (indiai, 2803) döntetlen (Spanyol megnyitás, 39)
Topalov (bolgár, 2804) - Ponomarjov (ukrán, 2738) 1 - 0 (Spanyol megnyitás, 65)

A 9. forduló eredményei:
Anand (indiai, 2803) - Szvidler (orosz, 2743) döntetlen (Spanyol megnyitás, 40)
Kamsky (amerikai, 2671) - Topalov (bolgár, 2804) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 29)
Bacrot (francia, 2708) - Ponomarjov (ukrán, 2738) döntetlen (Vezérindiai védelem, 45)