Több mint 4200 résztvevője volt a 18. Libresse női futónap és mozgásfesztivál elnevezésű szombati, budapesti rendezvénynek, melyen a főszámot, a 6,5 km-es futást Erdélyi Eszter nyerte rajt-cél győzelmet aratva.

A nők tavaszi mozgásünnepén a futás mellett gyaloglásra, illetve különféle szabadidős játékok űzésére nyílt lehetőség. A kizárólag hölgyeknek meghirdetett versenyszámok - 3,5 km gyaloglás, 3x1,5 km váltó, 3,8 km és 6,5 km futás - mellett kortól és nemtől függetlenül bárki megismerkedhetett egyebek mellett olyan különleges tevékenységi formákkal, mint például a lábtoll-labdázás, a parkröplabdázás vagy a korfballozás.

A rajtvonalnál minden korosztály képviseltette magát, a legkisebbektől a nagymamákig. Volt babakocsis váltó is, melyben a babakocsit használták váltóbotként, és a sportos mamák az apróságokkal együtt vágtak neki a távnak.

Eredmények:
6,5 km: 1. Erdélyi Eszter (UTE) 22:08 perc 2. Mátyás Enikő (UTE) 23:08 3. Papp Ildikó (Salgótarjáni AC) 23:26