Képtelen hibázni az Edmonton Oilers együttese az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) főcsoportdöntőjében: a kanadai gárda harmadik meccsét is megnyerte az Anaheim Mighty Ducks ellen, s már csupán egy sikerre van attól, hogy bejusson a Stanley-kupa fináléjába.

Ahhoz képest, hogy éppen csak becsúszott a rájátszásba, már csupán egyetlen győzelemre van a Stanley-kupa döntőjétől az Edmonton Oilers jégkorongcsapata. A kanadai gárda az alapszakaszt a Nyugati főcsoport nyolcadik helyén zárta, ehhez képest a konferenciadöntőben már 3-0-ra vezet az Anaheim Mighty Ducks ellen,.s már csupán egy győzelemre van attól, hogy nagydöntőt játsszon. Erre az 1990-es NHL-siker óta nem akadt példa a klub történetében.

A keddi csata amúgy nagyon érdekesen alakult, a hazai együttes Toby Petersen góljával korán vezetést szerzett, s az állás nem is változott a harmadik harmadig. Ekkor jött Michael Peca, Steve Staios és Chris Pronger, s az Oilers pillanatok alatt 4-0-ra meglépett. A Hatalmas Kacsák alakulata azonban nem adta fel, s a finn Teemu Selänne vezérletével 4-3-ra még felkapaszkodott, ám Fernando Pisani találata szétfoszlatta a bravúr lehetőségét.

A Kacsák 1999. február 24-e óta zsinórban 13. vereségüket szenvedték el Edmontonban.

Nyugati főcsoport, döntő, 3. mérkőzés:
Edmonton Oilers - Anaheim Mighty Ducks 5-4 (1-0, 0-0, 4-4)
Petersen (13:47), Peca (42:19), Staios (43:35), Pronger (44:40, emberelőnyből), Pisani (54:14), illetve O'Donnell (47:15), Selänne (49:13, 58:15), Kunitz (51:15)
A párharc állása: 3-0 az Oilers javára.