A Világkupa-elsőségért szállhat vízbe vasárnap délután fél 6-tól a magyar férfivízilabda-válogatott a margitszigeti Hajós uszodában, miután a szombati elődöntőben 10-6-ra legyőzte Horvátország legjobbjait.

Elődöntő:
Magyarország - Horvátország 10-6 (2-1, 4-1, 2-3, 2-1)
a magyar góldobók:
Kásás 3, Fodor, Madaras, Kiss Cs., Biros, Varga Dániel, Molnár, Kiss G. 1-1

A régi nagy ellenféllel legutóbb a tavalyi, montreali világbajnokságon találkozott az ott a szerb-montenegróiak mögött ezüstérmes magyar válogatott, s a végül vb-negyedik horvátokat akkor alaposan elpáholta, hiszen 10-4 lett az ütközet vége. Most kevesebbel is beérte volna a piros-fehér-zöld színekért szorítók hatalmas tábora...

Biros Péter zajos kapufájával indult a csata, aztán horvát gól következett, nagyon kellett tehát Fodor Rajmund egyenlítést érő találata (1-1). Kölcsönös rontásokat követően igazi csapatkapitányhoz méltóan Kásás Tamás bombagóllal inspirálta társait, s a mintegy négyezer, hihetetlenül lelkes szurkolót.

Mivel nem volt azonnali foganatja a lelkesítés e módjának, Kásás magára vállalta a hatékony folytatás feladatát is: a második negyed elején elemi erővel lőtt kapufás gólt a horvát hálóba. Madaras Norbert balkezes lökete eredményezte a negyedik hazai találatot, majd valóságos eufória kerítette hatalmába a publikumot, hiszen Kiss Csaba a kapus kezéről lecsent labdából növelte az előnyt, Biros pedig megúszás végén volt kíméletlenül pontos: 6-1! A félidőre végül is 6-2-vel vonulhattak a csapatok.

A harmadik nyolc percet horvát gólok vezették be, jeleként annak, hogy a déli szomszéd együttesének esze ágában sincs feladni a már-már eldőlni látszó mérkőzést (6-4). A nyílttá vált csatában a magyar válaszra négy percnyit kellett várni, ekkor Biros "kapufás passzára" a legjobbkor érkezett Varga Dániel, aki közelről pöccintett a horvát kapuba (7-4). Majd módfelett látványos átadássorozat végén a figura befejező embereként Molnár Tamás iratkozott fel a gólszerzők közé (8-4), a rivális legjobbja, Miho Boskovic azonban ötméteresből "közbevágott", hogy azért maradjon némi izgalom a befejező játékrészre is.

A zárónegyed afféle nyugtató élményeként aztán rögtön Kiss Gergely adta mindenki tudtára, hogy ő is a vízben van: a büntetőt érő passz után ötméteresből ő maga varrta be a jobb alsó sarokba a labdát (9-5). Később a látványosság sem hiányzott: Kásás a kispadról csereként bejőve végigsprintelte a pályát, majd a szóló végén közelről pimasz nyugalommal tette be a labdát a hálóba a tehetetlen kapus mellett (10-5). Apró kozmetikázásra tellett még a horvátok erejéből, így 10-6-os győzelemmel jutott be a döntőbe Kemény Dénes legénysége.

Szerbia és Montenegró csapata lesz a magyar férfi vízilabda-válogatott ellenfele a vasárnapi, margitszigeti Világkupa-döntőben: a szombat esti, második elődöntős mérkőzésen ugyanis Sapicék 13-8-ra verték a spanyol együttest.