A foroszi szuperverseny negyedik fordulójában Vaszilij Ivancsuk  sötéttel megszerezte első győzelmét. Az éllovas azeri junior világbajnokra, Sakriyar Mamedgyarovra mért vereséget. A moldáv Viorel Bologan nagy nehézségek árán mentette remire gyaloghátrányos állását az ukrán Andrej Volokiytin ellen, és félpontos előnnyel vezet. A román Európa-bajnok Liviu-Dieter Nisipenau elszámolta magát, világossal kapott ki az orosz szuperbajnoktól, Szergej Rublevszkijtől. Könnyen adta meg magát az indiai Pentala Harikrishna, az orosz Alekszandr Griscsuk is a hatos üldözőboly tagja.

Az ukrán üdülőhelyen, a klímájáról híres Foroszban zajló viadal negyedik játéknapján Vaszilij Ivancsuk játszmavezetése aratta a legnagyobb elismerést. Az azeri junior világbajnok, Sahriyar Mamedgyarov 10.He4-es elképzelése a megszokott 10.Be1 helyett némi meglepetést keltett, 14.Hd4?! után sötét fokozatosan vette át az irányítást. Ivancsuk igazi mintapéldát alkotott, hogy milyen veszélyek leselkednek a látszólag egyszerű állásokban is, ha a különböző színű futók ereje között különbség van. A gyalognyerés után tetszetős manőverrel a sötét király is a hadszíntérre sietett, s megjelenése eldöntötte a pont sorsát. Mamedgyarov elvesztette veretlenségét, Ivancsuk első győzelmét ünnepelhette.

A torinói sakkolimpián mutatott pocsék játéka után magához tért az orosz szuperbajnok, Szergej Rublevszkj. A román Európa-bajnok, Liviu-Dieter Nisipeanu második vereségét szenvedte el. Igazi kézitusa alakult ki 13...d5! után, a bonyodalmakban a román nagymester elszámolta magát, támadása elakadt, anyagi hátránya megmaradt, az e szabadgyalog célba érhetett volna, ezért Nisipeanu kapitulált.

Könnyen nyert három remi után Alekszandr Griscsuk. A korábbi junior világbajnok, Pentala Harikrishna a Nimzoindiai védelemben tájékozatlannak bizonyult, a kétszeres olimpiai bajnok orosz ellenfele a vezércsere után lépésről lépésre erősítette állását, világos teljes passzivitásba kényszerült. Az azeri Viorel Bologan nehéz pillanatokat élt át , az ukrán Andrej Volokityin joggal bosszankodhatott, hiszen már második gyalogelőnyét nem tudta győzelemig fokozni. Küszködik a verseny legfiatalabb résztvevője, a 16 éves Szergej Karjakin, világossal került hátrányosabb pozícióba, a fenyegető időzavar miatt Alekszandr Arescsenko békét ajánlott. Messze legjobb formájától az ukrán exvilágbajnok, Ruszlan Ponomarjov is. Világossal már a 15. lépés után megosztozott ponton Alekszej Shirovval.

A 4. forduló eredményei:
Nisipeanu (román, 2695) - Rublevszkij (orosz, 2687) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 30)
Volokityin (ukrán, 2660) - Bologan (moldáv, 2666) döntetlen (Caro-Kann védelem, 48)
Ponomarjov (ukrán, 2738) - Shirov (spanyol, 2699) döntetlen (Szláv védelem, 15)
Karjakin (ukrán, 2661) - Arescsenko (ukrán, 2660) döntetlen (Szicíliai védelem, 20)
Mamedgyarov (azeri, 2699) - Ivancsuk (ukrán, 2731) 0 - 1 (Félszláv védelem, 55)
Harikrishna (indiai, 2680) - Griscsuk (orosz, 2719) 0 - 1 (Nimzoindiai védelem, 52)