Az orosz főváros első tűsarkú-sprintjén, amelyet a Vörös téren rendeztek, egy 25 éves moszkvai hölgy győzött, aki a 80 méteres távot az előírt kilenc centiméteres körömcipőben 13,52 másodperc alatt tette meg.

Összesen 49 hölgy érzett magában elég önbizalmat, hogy tűsarkú cipőben futásnak eredjen. A versenyzők hetes csoportokban mérték össze gyorsaságukat, és a győztest értelemszerűen az időeredmények alapján állapították meg - olvasható a Lenta című orosz hírportálon.

A győztes saját bevallása szerint csupán a versenyt megelőző napon vásárolta meg élete első tűsarkú cipőjét. Érdemeiből valamelyest levon sportolói múltja, ugyanis személyében egy hivatásos futónő állt rajthoz a Vörös téren. Ennek ellenére a győztes megkapta a beígért jutalmat, egy 100 ezer rubelt (816 ezer forintot) érő utalványt, amelyet a Vörös tér melletti GUM-áruházban vásárolhat le.

A második helyezett egy 30 ezer rubeles (245 ezer forintos) vásárlási utalvánnyal lett gazdagabb, míg a harmadik helyezés 15 ezer rubelt, vagyis 122,5 ezer forintot ért.

A tűsarkú-sprint ötletét a szervezők a hollandoktól kölcsönözték: ez év tavaszán hasonló megmérettetést rendeztek Amszterdamban, ahol 150 nő mellett egy férfi is rajthoz állt, aki becsülettel végigfutotta, pontosabban végigimbolyogta a távot, s utolsóként ért a célba.

Moszkván kívül tűsarkú-futást Jekatyerinburgban, Novoszibirszkben és Szentpéterváron is rendeznek.