A magyar görhoki-válogatott sima, 7-2-es vereséget szenvedett Ausztriától a budapesti világbajnokság osztályozó mérkőzésén, s így a hazai csapat a torna hátralévő három mérkőzésén is a II. osztályban, a divízió I-ben szerepel majd.

eredmény, osztályozó:
Ausztria - Magyarország 7-2 (3-0, 3-1, 1-1, 0-0)

Az osztrákok a vb első három napján a világ élmezőnyében szerepeltek, míg a magyarok a divízió I-ben első három mérkőzésüket megnyerve jutottak el az osztályozó lehetőségéhez. A vendégek a csütörtöki mérkőzésen a hazaiak minden hibáját kihasználták az első félidőben, s biztos előnyük tudatában a hátralévő két negyedben a különbség megtartására törekedtek.

A magyarok pénteken a divízió I-ben - összesítésben a 9-16. helyért - az argentinokkal találkoznak 18 órakor a Budapesti Koriközpontban. Amennyiben Bóta Gusztáv szövetségi kapitány együttese pénteken, szombaton és vasárnap is nyer, akkor megnyeri a divízió I küzdelmeit.