A Bardóczky Kornél, Kisgyörgy Gergely páros nagy csatában legyőzte az Ivajlo Trajkov, Jordan Kanev kettőst,  és ezzel a magyar férfi teniszválogatott behozhatatlan előnyt szerzett a bolgárok elleni Davis-kupa-mérkőzésen, Plovdivban.

Az Euro-afrikai zóna II. csoportjának második fordulójában rendezett szombati összecsapás több mint négyórás küzdelmet hozott: Bardóczkyék elvesztették az első játszmát, majd sorozatban kettőt nyertek. A negyedik felvonást rövidítésben hozták a hazaiak, végül a mindent eldöntő ötödik szettben 11:9-re (!) diadalmaskodtak a magyarok.

Baranyi Szabolcs szövetségi kapitány csapata a vasárnapi két egyes eredményétől függetlenül már bejutott a harmadik fordulóba, ahol a lengyel-grúz párharc győztesével szeptember 22-24. között játszanak a feljutásért. A Gdyniában zajló összecsapáson jelenleg 2-1-re vezetnek a házigazdák.

Davis-kupa, Euro-afrikai zóna II. csoport, 2. forduló:
Bulgária-Magyarország - 0-3 - állás a második nap után
Ivajlo Trajkov, Jordan Kanev - Bardóczky Kornél, Kisgyörgy Gergely 6:4, 4:6, 4:6, 7:6 (7-3), 9:11
Ivajlo Trajkov - Kiss Sebő 3:6, 3:6, 3:6
Ilia Kusev - Bardóczky Kornél 5:7, 3:6, 0:6