Bielben, a 39. sakkfesztivál férfi nagymesterversenyének negyedik fordulójában  Alekszandr Morozevics 92 lépés megtétele után feladásra kényszerítette Tejmur Radzsabovot. Az orosz nagymester többször is fonalas nyerést hagyott ki, majd érdekes végjátékban nyert az azeri sakkozó ellen. A nyeréssel Morozevics befogta a kubai Lazaro Bruzonnal sötéttel remiző norvég Magnus Carlsent. Az ukrán Andrej Volokityin nem tudta győzelemig fokozni előnyösebb állását a svájci Yannick Pelletier ellen. A nők viadalán a lengyel Monica Socko döntetlennel is megőrizte vezetését, előnye fél pont.

A negyedik játéknap nagy rangadója, az orosz Alekszandr Morozevics és az azeri Tejmur Radzsabov összecsapása igazi drámai küzdelmet hozott. A svájci üdülőhelyen korábban kétszer is első helyet szerzett Morozevics a tőle megszokott módon kis igénnyel játszotta a megnyitást, kerülte a divatos folytatást.

A 19 éves Radzsabov lebecsülte világos királyszárnyi lehetőségét, s hátrányba került. Időzavarban az orosz nagymester többször is fonalas nyerést hagyott ki, s engedte, hogy Radzsabov gyaloghátrányos végjátékba meneküljön. A végjáték alighanem nagy vitát vált majd ki, az első elemzések azt mutatták, hogy Radzsabov sikeresen védekezhetett volna, ezt elmulasztva tanulságos módon vesztett.

Morozevics a győzelemmel befogta a 15 éves Magnus Carlsent, aki előnyösebb pozícióban elnézte a kubai Lazaro Bruzon menekülést biztosító bástyaáldozatát. A címvédő Andrej Volokityin nagy lehetőséget hagyott ki, sokat ígérő pozícióból olyan bástyavégjátékra egyszerűsített, amelyet Yannick Pelletier döntetlenre mentett.

A negyedik forduló eredményei:
Andrej Volokityin (ukrán, 2662) - Yannick Pelletier (svájci, 2583) döntetlen (Francia védelem, 66)
Alekszandr Morozevics (orosz, 2731) - Tejmur Radzsabov (azeri, 2728) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 92)
Lazaro Bruzon (kubai, 2667) - Magnus Carlsen (norvég, 2675) döntetlen (Angol megnyitás, 49)