Krasznoturinszkban, a IV. Észak Ural-kupa hatodik fordulójában döntetlennel ért véget a játéknap rangadója, a katari Zsu Csen és az ukrán Katyerina Lahno játszmája. Zsu Csen kockáztatott, minőséget vesztett, de nagy szerencsével végül remivel megmenekült. Katyerina Lahno megőrizte félpontos előnyét legnagyobb riválisával szemben. A bolgár exvilágbajnoknő, Antoaneta Sztefanova és az örmény Lilit Mkrtcsjan nyeréssel holtversenyben a harmadik.

A pénteki szabadnap után folytatódott a pontvadászat az urali városban, Krasznoturinszkban zajló női szuperversenyen. A viadal nagy rangadója, amelyet a kínai színekben kétszeres olimpiai bajnoki címet szerzett Zsu Csen és a torinói sakkolimpián aranyérmes ukrán válogatott tagja, Katyerina Lahno vívott nagy küzdelem után remivel végződött.

Kezdetben a katari színeket erősítő Zsu Csen kezdeményezett, de kockáztatása kis híján balul ütött ki. A félpontos előnnyel vezető Lahno minőséget nyert, és nyerésre állt, de kihagyta a nagy esélyt, hogy legyőzze legfőbb riválisát.

A szicíliai védelem Richter-Rauser változatában csatázott az örmény Lilit Mkrtcsjan és a kínai Hou Jifan. Világossal az örmény nagymesternő honfitársa, Levon Aronyian útmutatása szerint játszott, és meggyőző módon meg is nyerte a partit.

A grúzok legendás bajnoknője, Maja Csiburdanidze sikert ígérő támadása kifulladt, s meg kellett küzdenie a remiért. Könnyű győzelmet ért el a bolgárok exvilágbajnoknője, Antoaneta Sztefanova, nem bírt egymással Viktorija Cmilyte és Nagyezsda Koszinceva.

A 6 forduló eredményei:
Viktorija Cimilyte (litván, 2449) - Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2479) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 73)
Maja Csiburdanidze (grúz, 2504) - Tatjana Koszinceva (orosz, 2472) döntetlen (Vezércsel, 73)
Zsu Csen (katari, 2476) - Katyerina Lahno (ukrán, 2449) döntetlen (Benoni védelem, 86)
Lilit Mkrtcsjan (örmény, 2459) - Hou Jifan (kínai, 2488) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 36)
Szvetlana Matvejeva (orosz, 2454) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2520) 0 - 1 (Szláv védelem, 41)