A ZTE FC három góllal nyert a Diósgyőr vedégeként a labdarúgó Borsodi Liga, 3. fordulójának pénteki mérkőzésén és százszázalékos teljesítménnyel áll a bajnoki tabella élén.

Borsodi Liga, 3. forduló:
Diósgyőri VTK - ZTE FC 1-4 (1-2)
Miskolc, 6000 néző
vezette: Sápi
Diósgyőr: Szalma - Mogyorósi, Rubint, Elek, Farkas V. - Vitelki (Szögedi 59.), Katona (Stanic 75.), Sipeki, Faggyas - Simon, Binder (Lipusz 59.)
ZTE: Varga Z. - Kocsárdi, Csóka, Botis, Máté P. - Tóth Z. (Simonfalvi 78.), Nagy L., Molnár B. (Lendvai 86.), Józsi - Ferenczi, Sebők J. (Kottán 78.)
gól: Csóka (26., öngól), illetve Ferenczi (2., 81.), Nagy L. (31., 54.)
sárga lap: Mogyorósi (20.), Rubint (53.), illetve Molnár B. (37.), Simonfalvi (92.)

2. perc: Sebők J. balról magasan keresztbeívelt, Tóth Z. az alapvonal közeléből középre emelt és az érkező Ferenczi három lépésről a kapu bal oldalába fejelte a labdát (0-1).

26. perc: Sipeki beadását Simon hosszan tette maga elé, de a visszafutó Csóka "segített" a diósgyőri csatárnak, ugyanis miközben menteni igyekezett, fejjel úgy továbbított saját kapujába, hogy a labda a jobb kapufáról perdült a gólvonal mögé (1-1).

31. perc: Tóth Z. balról emelt középre, Nagy L. 6 m-ről, senkitől sem zavartatva fejjel csúsztatott a bal alsó sarokba (1-2).

54. perc: Máté P. a bal oldalon elfutott a labdával, visszajátszott a 16-oson kívülre, Nagy L. becsapta Farkas Viktort, majd 13 m-ről, nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott (1-3).

81. perc: Kottán indította Józsit, aki balról, az alapvonalról középre adott és az érkező Ferenczi 3 m-ről, laposan a hálóba perdített (1-4).

A gyorsan bekapott gól megzavarta a hazaiakat, akik nehezen rendezték soraikat. A szerencsés egyenlítést követően ismét kihagyott a diósgyőri védelem és ezt a rutinos zalaiak újabb fejesgóllal büntették.

A szünet után a diósgyőri védelem hibát hibára halmozott és ezeket a tapasztalt zalaiak kíméletlenül kihasználták. A találkozón végig a vendégek akarata érvényesült, a ZTE ilyen különbséggel is rászolgált a győzelemre.