A Cornexi-Alcoa-HSB Holding kemény mérkőzésen 31-26-ra nyert az izlandi Hafnarfjördur otthonában a nőikézilabda-KEK-ben, a 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésen.

Eredmény, női KEK, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés:
Hafnarfjördur (izlandi) - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-31 (15-16)
Hafnarfjördur, 420 néző
v.: Johansen (feröeri), Lorentzen (dán)
gól: Stojkovic 7, Dráinsdóttir 5, Pekarskytë 5, Melsted 4, Stefánsdóttir 3, Brynjólfsdóttir 1, Björnsdóttir 1, illetve Balogh B. 6/1, Szrnka 6/1, Tápai Sz. 4/1, Triscsuk 4, Korgyuk 3, Lima 3, Kenyeres 2, Pádár 2, Vaszari 1
hetesek: 0/0, illetve 5/3
kiállítások: 6, illetve 4 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc 4-6, 15. perc: 8-8, 20. perc 9-10, 25. perc: 13-13; 35. perc: 15-20, 40. perc 19-21, 45. perc: 22-24, 50. perc: 24-25, 55. perc: 25-28.

Győzelemmel indult a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nemzetközi kupaszereplése Izlandon, ahol a fehérvári gárda a Haukar Hafnarfjördur csapata ellen lépett pályára a KEK-sorozat második fordulójában. A világon mindenhol misztikusnak tartott "péntek 13" ezúttal nem hozott balszerencsét a cornexis lányoknak, akik a szoros találkozó utolsó negyedórájában öt góllal elhúztak a hazaiaktól, így végül biztosan nyerték az első összecsapást

"Az elején egy küzdelmes játékot követően vettük át a vezetést, azután nem adtuk ki kezünkből az irányítást. Annak ellenére, hogy sok hullámvölgy volt a játékunkban, pozitívnak értékelem a győzelmet, hiszen nem volt könnyű alkalmazkodnunk, főleg a Békéscsaba elleni meccs után, amely mély nyomokat hagyott a csapatban. Jól küzdöttek a lányok, és nyilvánvaló, hogy a vasárnapi meccsen sokkal nagyobb arányú győzelmet várok" - mondta Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője.

A visszavágót vasárnap 18 órakor rendezik ugyancsak Hafnarfjördurban, de azon a mérkőzésen hivatalosan a Cornexi számít hazai csapatnak.