A Kaposvár egy góllal legyőzte a vendég Újpestet a labdarúgó Borsodi Liga 10. fordulójában. A hazai csapat története során először győzte le bajnoki találkozón fővárosi riválisát.

Borsodi Liga, 10. forduló:
Kaposvár - Újpest FC 1-0 (1-0)
Kaposvár, 3500 néző
v.: Szabó S.
Kaposvár: Milinte - Suljic, Petrók, Zahorecz, Grúz (Kozmér, 76.) - Maróti, Vasilijevic (Szakály D., 91.), Szakály P., Radics - Oláh (Varga Z., 81.), Alves
Újpest: Balajcza - Vermes, Böjte, Vaskó, Tóth B. (Mészáros, 86.) - Erős K., Sándor Gy. (Kovács Z., 46.), Korcsmár, Nagy O. (Kőhalmi, 46.) - Tisza, Rajczi
gól: Szakály P. (45.)
sárga lap: Grúz (55.), Suljic (61.), illetve Sándor Gy. (43.),Vermes (71.), Tóth B. (81.)

30. perc: Maróti adott középre a jobb oldalról, ahol a labda Oláh elé került. A kaposvári támadó hat méterről tüzelt, de a bal kapufát találta el.

42. perc: Ismét Oláh kapott egy remek labdát, a leshatárról kilépve viszont ezúttal is a bal kapufát találta telibe.

45. perc: Szakály lépett ki az újpesti Vermes mellett, majd a kivetődő Balajcza lábai között a hálóba lőtt. (0-1)

69. perc: A csereként pályára lépő Kovács Zoltán passzolt Tiszához, aki nagy helyzetben kapu mellé lőtt.

73. perc: Az újpestiek is eljutottak kapufáig: Kőhalmi 23 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant, majd a levágódó labdát a védők kirúgták.

94. perc: Nem sok hiányzott az újpesti egyenlítéshez. Tisza szabadrúgása 20 méterről épphogy elkerülte a kaput.

Az első játékrészben csak a kaposváriak tudtak komoly helyzeteket kialakítani. Két kapufát is rúgtak, mindkét esetben Oláhnak hiányzott pár centi a befejezésnél.

A játékrész végét jelző sípszó előtt nem sokkal aztán a vezetést is megszerezték a hazaiak. Fordulás után némileg feljavult az Újpest játéka, de csak a kapufát találták el a fővárosiak.

A lefújás előtt már mindenki elkönyvelte a hazai győzelmet, de ekkor még Tisza veszélyeztetett, ám eredmény nélkül. A Kaposvár az első 45 percben megszerzett vezetését meg tudta őrizni a találkozó végéig.