A Montreal Canadiens nem igazán szeret a New Jersey Devilsnél vendégeskedni, a kanadai gárda ugyanis az elmúlt 24 mérkőzésből egyet tudott megnyerni az Ördögök otthonában. A rossz sorozat a  legutóbbi játéknapon is folytatódott, igaz, ezúttal legalább a hosszabbításig eljutott a Montreal, de a túlóra végén Patrik Elias eldöntötte a meccset.

Magára talált a Washington, amely negyedszer győzött sorozatban, Alekszandr Ovecskin három gólpasszt adott, kétszer Chris Clark volt a passz címzettje. Két kapus is hibátlanul teljesített, Marty Durco 25 védéssel segítette győzelemhez a Dallast, illetve önmagát karrierje huszonhetedik shutoutjához, Jean-Sebastien Giguere, az Anaheim portása a Nashville lenullázásával huszonötnél tart.

A Kacsák támadósora is alaposan kitett magáért, Teemu Selänne három ponttal zárt (két gól, egy assziszt), de Chris Kunitz még őt is túlszárnyalta, ütött egy gólt és kiosztott három gólpasszt. A Stanley-kupa-döntő visszavágóján az Edmonton 3-1-re legyőzte a címvédő Carolinát, és ezzel átvette a vezetést az Északnyugati csoportban.

eredmények:
Washington Capitals - Ottawa Senators 6-2 (2-0, 1-1, 3-1)
Bradley (15:30), Clark (16:06, 33:54), Szjomin (46:21, emberelőnyből), Pettinger (50:54, ee.), Laich (51:45), illetve Fisher (28:18, ee.), Spezza (45:02)

Dallas Stars - Phoenix Coyotes 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
gól: Zubov (2:03, kettős ee.), Ribeiro (37:57), Boucher (57:30, kettős ee.)

Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)
gól: Winchester (22:30), J. Smith (39:00), Pisani (41:44), illetve C. Adams (31:58)

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Parise (54:12), Elias (64:52, ee.), illetve Bonk (4:00)

Anaheim Ducks - Nashville Predators 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
gól: Selänne (19:03; 49:53, ee.), Getzlaf (29:43), Kunitz (55:04, ee.)