A Dallas az elmúlt hat mérkőzésén mindössze egyszer nyert az NHL-ben, de egyik kedvenc ellenfele ellen újra rátalált a helyes útra, a Stars 3-1-re verte a Los Angelest, amely ebben az idényben már hatodszor zakózott a texasiaktól. Hiába volt rengeteg hiányzója a Dallasnak a két gólpasszt kiosztó Mike Ribeiro vezérletével minden mutatóban a Kings fölé nőtt.

Zsinórban ötödik győzelmét aratta a Tampa Bay az Islanders elleni 4-3-as siker alkalmával, a Lightningban Martin St. Louis, Brad Richards, és Vincent Lecavalier is egy gól és 1 assziszttal zárt. A Szigetlakók odahaza egymás után negyedszer maradtak sikerélmény nélkül, az elmúlt tíz meccsből mindössze két győzelem jött össze, a legkevésbé Vaclav Prospalon múlt, hogy megint vereség lett a vége, mert a cseh légiós három pontot kapart össze (1 gól, 2 assziszt).

A Boston három vereség után nyert újra, az áldozat a Buffalo volt, amely sorozatban harmadik meccsén maradt pont nélkül, ez a negatív idénycsúcsa a Sabresnek. Az első harmadban esett két-két gól után egészen a büntetőkig nem rezdültek meg a hálók, a tudósítások szerint a Buffalo kapusa, Ryan Miller a szezon egyik legnagyobb védését produkálta, amikor Paul Mara lövésénél vetődés közben az ütőjével hárította a biztos gólnak látszó bombát. A szétlövésben azonban Marco Sturm túljárt az eszén, és így végül a Bocsok örülhettek.

Büntetők döntöttek a nagy formajavulást bemutató gárdák összecsapásán is, a Phoenix hét, a St. Louis három győzelemből érkezett a találkozóra, és végül a Coyotes sorozata folytatódott, a felvidéki Ladislav Nagy volt a nyerőember. Ed Jovanovski három ponttal (két gól, egy assziszt) zárt, és a hosszabbításban közel állt hozzá, hogy meglegyen a tripla, de a kapuvas megakadályozta ebben.

Nagy formában játszik David Legwand, a Nashville csatára, aki legutóbbi 13 jégrelépése alkalmával 15 pontot szerzett, a Calgary ellen 5-3-ra megnyert mérkőzésén betalált a Flamesnek, és kétszer kihagyhatatlan helyzetbe hozta társait. A meccs a harmadik harmad elején dőlt el, amikor 80 másodperc alatt két gólt ütött a Nashville, 4-2-es előnyt szerezve ezzel.

Dominik Hasek nem került be a nyugati All Star-csapat keretébe, de állítása szerint nem a bizonyítási vágy miatt védett ihletett formában a Montreal ellen. A cseh csodakapus 23 védést mutatott be, és ezzel szezonbeli hatodik, pályafutása 74. shutoutját produkálta. Egy másik régi motoros, Chris Chelios 1515. NHL-mérkőzését játszotta, ezzel megelőzte Steve Yzermant, és feljött az örökranglista 10. helyére.

Nem szerencsés emberhátrányban játszani a San José ellen, a Cápák ugyanis már 63 emberelőnyös gólnál tartanak, ami a legjobb mutatónak számít a ligában, legutóbb a Colorado tapasztalhatta meg, hogy milyen veszélyes ellenfél a Sharks, amikor eggyel több játékosa van a jégen.

eredmények:
New York Islanders - Tampa Bay Lightning 3-4 (1-2, 0-1, 2-1)
Jasin (3:38, emberelőnyből), Vi. Kozlov (41:10, kettős ee.), Hunter (50:40), illetve Prospal (6:55, ee.), B. Richards (9:21, ee.), St. Louis (35:37), Lecavalier (47:13)

Boston Bruins - Buffalo Sabres 3-2 (2-2, 0-0, 0-0, 1-0) - büntetőkkel
Savard (3:23, ee.), Axelsson (19:59), Sturm (65:00, győztes büntető), illetve D. Roy (5:57), Hecht (9:17)

Phoenix Coyotes - St. Louis Blues 5-4 (2-0, 1-2, 1-2, 1-0) - büntetőkkel
Y. Perrault (2:59), Roenick (14:19, ee.), Jovanovski (39:10, ee.; 56:27, ee.), Nagy (65:00, gy.b.), illetve Backman (23:36), Dvorak (25:54), Wideman (53:50, ee.), Sejna (58:15)

Dallas Stars - Los Angeles Kings 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Barnes (16:01, ee.), Hagman (28:00, ee.), Daley (46:56), illetve Cammalleri (29:43, ee.)

Nashville Predators - Calgary Flames 5-3 (1-2, 1-0, 3-1)
Erat (4:14), Arnott (35:59, ee.), Suter (42:28), Legwand (43:48), Hartnell (59:39, üres kapu), illetve Langkow (17:23), Huselius (19:38, 57:06)

Detroit Red Wings - Montreal Canadiens 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
Hudler (9:18), Dacjuk (54:41)

San José Sharks - Colorado Avalanche 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)
Cheechoo (7:03, ee.), Marleau (9:32, ee.), J. Thornton (48:45, ee.), illetve Sakic (47:03, ee.)