Wijk aan Zee-ben, a Corus 2007 szuperverseny hetedik fordulójában nehéz perceket élt át az éllovas Tejmur Radzsabov. A szicíliai védelem Szvesnyikov változatában Viswanathan Anand tartós kezdeményezéshez jutott, de nem tudta kihasználni a kínálkozó esélyét. Az azeri nagymester előnye fél pontra csökkent, Veszelin Topalov sötéttel legyőzte a túlzott kockázatokat vállaló, gyalogokat áldozó Ruszlan Ponomarjovot. Döntetlen lett a torna harmadik rangadója, Levon Aronyian és Vlagyimir Kramnyik játszmája. Peter Szvidler sötéttel játszotta túl a legfiatalabb résztvevőt, Magnus Carlsent. A forduló harmadik nyerését a cseh David Navara érte el. A nyolcadik játéknapon két derbi lesz, Topalov-Anand, Radzsabov-Aronyian összecsapásokra kerül sor.

Túl van egy nehéz délutánon a 19-es kategóriájú szuperverseny 19 éves éllovasa, Tejmur Radzsabov. Az azeri nagymester Lékó Péter mellett a szicíliai védelem Svesnyikov változatának legjobb ismerője. Péter a tavalyi linaresi szuperversenyen világossal nyert remek játszmát nyert Tejmur ellen, és a parti elemzésekor bevallotta, hogy más szicíliai változatokat készül majd játszani, kimerültek sötét lehetőségei.

Radzsabov másként vélekedik, és Viswanathan Ananddal szemben megjátszotta a varit. A tavalyi mainzi sakkfesztiválon rapid meccset vívtak, amelyet az indiai exvilágbajnok 5-3-ra megnyert, de akkor a Szvesnyikov 1,5 pontot hozott Tejmurnak. Egymás elleni mérlegük 8 döntetlen mellett 7-4-es Anand vezetést mutatott.

Az ötszörös Wijk aan Zee-i tornagyőztes Vishynek aligha volt könnyű éjszakája Vlagyimir Kramnyiktól elszenvedett veresége után. Az elemzések azt sugallták, hogy 38...Fd5!-tel tarthatta volna a döntetlent. Radzsabov elleni partija sokáig elméleti ösvényen haladt, mindketten házielemzésüket vetették be, de Anand pontosabban értékelte esélyeit. A sötét királyszárnyi akció elakadt, a gyalogszerkezet világos huszárja jobb tiszt volt, mint az azeri futója. Az indiai sakkozó azonban kihasználatlanul hagyta esélyét, Tejmur vezére hazatérhetett, és a 42. lépésben békét kötöttek.

A FIDE exvilágbajnokainak, Ruszlan Ponomarjovnak és Veszelin Topalovnak az összecsapását a bolgár sakkozó a sötét bábukat vezetve nyerte meg. A Benoni védelmű partiban az ukrán nagymester támadóan lépett fel, de túlértékelte az állás nyújtotta lehetőségeket. Topalov bátran elfogadta a gyalogáldozatot, majd újabb gyalogot begyűjtött, átvette a kezdeményezést. Kiskombinációval nyert végjátékra egyszerűsített, győzelmével fél pontra megközelítette Radzsabovot.

Levon Aronyian és Vlagyimir Kramnyik az elisztai világbajnoki döntő hatodik játszmája nyomán haladt, a 14. lépésben az örmény nagymester próbált újítani, új tervet választott, de az orosz világbajnok pontos játékkal egyenlített ki. Honfitársa, Peter Szvidler sötéttel játszotta túl a legfiatalabb résztvevőt, Magnus Carlsent.

A 16 éves norvég fiú a tábla mellett nem tudott megbirkózni rutinos ellenfelének a spanyol megnyitás ellen bevetett folytatásával. Megszakadt Alekszej Shirov rettenetes sorozata, öt partit bukott el. Az orosz huszárjátékban az 5.Hc3-as varival azonban reminél többet nem tudott elérni az orosz Alekszandr Motylevvel szemben. A holland Szergej Tivjakov az ukrán Szergej Karjakin szicíliai védelme ellen kedvenc 2.c3-as változatát játszotta meg, de gyors pontosztozkodás lett a vége. Tanulságos bástyavégjátékban múlta felül a cseh David Navara a hazai pályán küzdő Loek van Welyt. A világos vezérszárnyi szabadgyalogok a király támogatásával győzelmesen nyomultak előre.

A 7. forduló eredményei:
Shirov (spanyol, 2715) - Motylev (orosz, 2647) döntetlen (Orosz huszárjáték, 41)
Tivjakov (holland, 2667) - Karjakin (ukrán, 2678) döntetlen (Szicíliai védelem, 21)
Navara (cseh, 2719) - Van Wely (holland, 2683) 1 - 0 (Szicíliai védelem, 67)
Ponomarjov (ukrán, 2723) - Topalov (bolgár, 2783) 0 - 1 (Benoni védelem, 58)
Anand (indiai, 2779) - Radzsabov (azeri, 2729) döntetlen (Szicíliai védelem, 42 )
Aronyian (örmény, 2744) - Kramnyik (orosz, 2766) döntetlen (Szláv védelem, 28)
Carlsen (norvég, 2690) - Szvidler (orosz, 2728) 0 - 1 (Spanyol megnyitás, 47)

A verseny állása:
1.Tejmur Radzsabov 5,5 pont
2. Veszelin Topalov 5
3. Vlagyimir Kramnyik 4,5
4-8. Viswanathan Anand, Levon Aronyian, David Navara, Szergej Karjakin és Peter Szvidler 4
9-10. Ruszlan Ponomarjov és Alekszandr Motylev 3
11-12. Szeregej Tivjakov és Loek van Wely 2,5