A címvédő Miami Heat hosszabbításban vereséget szenvedett a Philadelphia 76ers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A hazaiak elsősorban kitűnő csapatmunkájuknak köszönhetik a sikert, hiszen hatan is tíz pont fölé kerültek, míg a túloldalon a tavalyi döntő legértékesebb játékosának választott Dwyane Wade villogott a maga 28 pontjával és 11 lepattanójával.

A szurkolók drámai küzdelmet láthattak a Minnesota Timberwolves csarnokában is, ahol a Detroit Pistons csak kétszeri hosszabbításban kerekedett felül. A vendégek sztárjai egytől egyig kitettek magukért, hiszen Richard Hamilton 26, Chauncey Billups 25, Rasheed Wallace 18, míg az új szerzemény, a Philadelphiából érkezett Chris Webber 16 pontot szerzett. A hazaiaknál Kevin Garnett (14 pont/19 lepattanó) és Mark Blount (22/15) remekelt.

Érdekesség, hogy a játéknap legjobb teljesítményét nyújtó kosarasok csapatai kikaptak. Zach Randolph hiába dobott 36 pontot és szerzett 15 lepattanót, a Portland TrailBlazers kikapott a hazai Phoenix Sunstól, amelyben hárman 20, további hárman pedig 10 pont fölé jutottak. LeBron James tripla-duplát - három statisztikai mutatóban is kétszámjegyű eredmény - ért el 30 pontjával és 10-10 lepattanójával, illetve gólpasszával, a Cleveland Cavaliers azonban így is vereséged szenvedett a Denver Nuggets vendégeként.