A mexikói Moreliában lejátszották a kétfordulós szuperverseny első félidejének utolsó fordulóját. Lékó Péter szépen túljátszotta Viswanathan Anandot, de időzavarban nem találta meg a fonalasan nyerő folytatást, s a kapkodásban vesztésre rontotta sokat ígérő állását. Az indiai exvilágbajnok a szerencsés ponttal befogta az orosz Peter Szvidlerrel remiző norvég Magnus Carlsent. Fél ponttal előzik meg az örmény Levon Aronjanra vereséget mérő ukrán Vaszilij Ivancsukot. Sok hiba, kölcsönös tévelygések után megszerezte első győzelmét Veszelin Topalov, harmadszor kapott ki az orosz Aleszandr Morozevics. A torna március 2-án Linaresben folytatódik, Lékó világossal Ivancsukkal mérkőzik meg.

Lékó Péter balszerencsés vereséget szenvedett a 20-as kategóriájú torna hetedik játéknapján. Nagymesterünk remekül túljátszotta Viswanathan Anandot, de időzavarban elszálltak a szép remények, a nyerőesélyek. Az indiai exvilágbajnok királya középen rekedt, és Péter a kínálkozó folytatások között nehezen választott, viharos gyorsasággal fogyott gondolkodási ideje.

Nagyon sokan nézték az interneten élőben is a csatát, többek között Garri Kaszparov is figyelemmel kísérte a küzdelmet. Örült a magyar tábor 23.e6! után, a különböző elemzőprogramok "súgtak", Anandnak nem lett volna védelme, ha Péter "bevág" c6-on. A szerény 25.Bd2-re Vishy feléledt, "összedrótozta" állását, majd a felkínált lehetőséggel élt, s vesztés helyett győzelemmel zárta a játszmát. Tragikus fordulat, Péter elvesztette veretlenségét, riválisaival szemben nőtt a hátránya, nehéz lesz túltennie magát csalódottságán. Mennyire más lelkiállapotban kezdhette volna a linaresi második félidőt!

A 2004-es és a 2006-os olimpiai bajnokcsapatok éltáblásainak, Vaszilij Ivancsuknak és Levon Aronjannak a játszmáját az ukrán nagymester nyerte meg. Kitűnően érvényesült stratégiai elképzelése, az örmény sakkozó d5 izolált gyalogja miatt kicsit jobban állt. Aronjan türelmetlenül védekezett, sorban vesztette a gyalogokat, és elszenvedte második vereségét. Szokatlanul sok hibával, de igen magas hőfokon csatázott a francia védelemben Veszelin Topalov és Alekszandr Morozevics.

Az orosz nagymester a világos gyalogcentrum ellen indított támadást. A bolgár exvilágbajnok a taktikai motívumokat gazdagon kínáló pozícióban hibázott, az orosz sakkozó kivédte a királyát fenyegető veszélyeket. Időzavarban azonban rontott, amit pár lépése később Topalov viszonzott. A kalandos játszmát végül Topalov megnyerte, s első győzelmével utolérte Lékót, másfél pontos hátránnyal kezdi a másodi félidőt.

Jól védekezett a torna meglepetésembere, a 16 éves Magnus Carlsen, és kiharcolta a döntetlent a remikirály orosz Peter Szvidlerrel szemben. A nagymesterekre most egy nehéz utazás vár, irány Európa, március 2-án az andalúziai városban, Linaresben folytatódik a viadal, ellenkező színelosztással ismét megmérkőznek egymással. A mexikói első félidőben a 28 partiból 10 dőlt el, csak Szvidler őrizte meg veretlenségét, az orosz sakkozó mellett még honfitársa, Morozevics és Lékó nem tudott játszmát nyerni.

Az eddig teljesítmények a performance-pontszámok tükrében:
Carlsen 2855, Anand 2842, Ivancsuk 2794, Szvidler 2748, Aronjan 2745, Lékó 2696, Topalov 2691, Morozevics 2587.

A 7. forduló eredményei:
Lékó Péter (magyar, 2749) - Viswanathan Anand (indiai, 2779) 0 - 1 (Katalán megnyitás, 41)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2750) - Levon Aronjan (örmény, 2744) 1 - 0 (Vezércsel, 49)
Veszelin Topalov (bolgár, 2783) - Alekszandr Morozevics (bolgár, 2741) 1 - 0 (Francia védelem, 48)
Peter Szvidler (orosz, 2728) - Magnus Carlsen (norvég, 2690) döntetlen (Szicíliai védelem, 27)