A házigazda Zalaegerszegi TE fordulatos mérkőzésen, emberhátrányban fordítva 3-2-re legyőzte a Budapest Honvéd együttesét a labdarúgó Borsodi Liga 22. fordulójának zárómérkőzésén.

Borsodi Liga, 22. forduló:
ZTE FC - Budapest Honvéd 3-2 (2-1)
Zalaegerszeg, 4000 néző
v.: Kassai
Zalaegerszeg: Lipcak - Simonfalvi (Nagy L., 75.), Csóka, Tóth Z., Koplárovics - Máté, Franciskovic (Dianu, 58.), Molnár, Józsi - Waltner (Ludánszki, 61.), Lekic.
Honvéd: Tomic - Schindler, Debreceni (Genito, 46.), Pomper, Vincze (Diego, 46.) - Dobos, Benjamin, Szabó T., Ivancsics - Hercegfalvi, Bogdanovic (Ndjodo, 65.).
gól: Waltner (44., 45+1., mindkettőt 11-esből), Lekic (74.), illetve Ivancsics (22.), Genito (89.)
sárga lap: Koplárovics (21., 34.), Molnár T. (51.), Lipcak (69.), Dianu (77.), illetve Ivancsics (31.), Tomic (45+1.), Szabó (51.), Benjamin (55.), Pomper (82.)
piros lap: Koplárovics (34.), illetve Hercegfalvi (77.)

22. perc: a Honvéd végezhetett el szabadrúgást a hazai kaputól 16 méterre, Ivancsics állt a labda mögé, és nagy erővel a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0-1).

34. perc: Koplárovics egy szerinte téves bírói döntés után eldobta a labdát, amiért sárga lapot kapott, s miután ez már a második volt neki, Kassai játékvezető kiállította.

43-44. perc: egy hosszú indításra Tomic mozdult ki rossz ütemben a kapujából, s miután Lekic eltolta mellette a labdát, elütötte a hazai támadót, Kassai büntetőt ítélt. A 11-est Waltner végezte el: a kapu közepébe emelt (1-1.)

45+1.: Waltner ugrott ki jó ütemben a vendég védők közül, s egyedül vihette kapura a labdát, az ismét rosszul kimozduló Tomic azonban elütötte őt, újabb 11-es. A büntetőt a sértett a kapu jobb
alsó sarkába helyezte (2-1).

57. perc: Dobos lőtt kapura 15 méterről, Lipcak azonban bravúrral hárított.

74. perc: a vendégek saját térfelük közepén elvesztették a labdát, amely Lekichez került, aki 35 méterről a kint álló Tomic felett a kapuba bombázott (3-1).

77. perc: a hazai alapvonaltól öt méterre Dianu lökdöste Hercegfalvit, aki lekönyökölte ellenfelét, ezért Kassai kiállította a kispesti támadót.

89. perc: egy zalaegerszegi védelmi hiba után Genito vette át üresen a labdát a 16-oson belül, és 12 méterről nagy erővel a kapu közepébe lőtt (3-2).

A hazai csapat kezdte aktívabban a találkozót, ám néhány ígéretes lehetőségnél többre nem jutott, a Honvéd pedig a félidő közepén egy szabadrúgásból vezetést szerzett. A zalaegerszegiek a játékrész hajrája előtt emberhátrányba kerültek, ennek ellenére nem adták fel a támadás lehetőségét és a vendég kapus két hibáját kihasználva a szünet előtt fordítottak.

A második félidőben a hazaiak elsősorban a védekezésre koncentráltak, a Honvéd játékosai pedig hiába mentek előre, csak mezőnyfölényt tudtak kialakítani, helyzetig elvétve jutottak el. A vendégek hátránya ráadásul a hajrára fordulva már kétgólosra nőtt, ami megpecsételte a sorsukat.

A korán emberhátrányba került hazai csapat fordítása után jól kézben tartotta a mérkőzést és megérdemelten szerezte meg a három pontot.