A drezdai férfisakk Európa-bajnokság harmadik fordulójában Almási Zoltán, Héra Imre és Bánusz Tamás a sötét bábukat vezetve győzött. Világossal játszó sakkozóink nem tudtak játszmát nyerni, Balogh Csaba és Boros Dénes remizett, Cao Sang, Ruck Róbert, Erdős Viktor és Szabó Krisztián vereséget szenvedett. Öten állnak az élen 3 ponttal. Női sakkozóink nagyobb sikerrel szerepeltek, Hoang Thanh Trang és Rudolf Anna nyert, Vajda Szidónia döntetlent ért el. A német rendezők egyelőre nehezen birkóznak meg a népes mezőnyökkel, az internetes közvetítés, az eredményközlés akadozik.

A 11 fordulós svájci rendszerű viadal harmadik fordulójában sakkozóink csak három győzelmet értek el. Amási Zoltáné a legértékesebb, az ismeretlen ukrán Drozdovszkijjal mérkőzött meg és nehéz csatában nyert. Héra Imre és Bánusz Tamás hota a kötelező győzelmet. Cao Sang a Caro-Kann védelem egyik legbonyolultabb változatában próbálta felvenni a harcot az orosz Galkinnal. Középen rekedt királyát csapás érte. Ruck Róbert a rutinos orosz Drejevtől szenvedett vereséget. Erdős Viktor és Szabó Krisztián hiába vezette a világos bábukat, előkelőbben jegyzett ellenfelektől kaptak ki. Balogh Csaba és Boros Dénes nem tudta érvényesíteni a papírformát. A mezőnyben öten nyertek harmadszor is.

Az élcsoport állása:
1-5. Volokityin , Mojszejenko és Berelovics (mind ukrán), Galkin (orosz) és Jianu (román) 3 pont
6-61. Tomasevszkij, Volov, Tyimofejev, Jakovenko, Halifman (mind orosz), Movszeszjan (ukrán), Pavasovic (szlovén), Avruk (izareli), Hracek (cseh), Almási Zoltán, ... 2,5
62- 169. Balogh Csaba, Cao Sang, Héra Imre, Bánusz Tamás, ... 2
170-259. Ruck Róbert, Szabó Krisztián, Boros Dénes, Erdős Viktor, ... 1,5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:
Galkin (orosz, 2590, 3) - Volkityin (ukrán, 2654, 3)
Berelovics (ukrán, 2556, 3) - Mojszejenko (ukrán, 2630, 3)
Jakovenko (orosz, 2708, 2,5) - Jianu (román, 2506, 3)
Malahov (orosz, 2679, 2,5) - Minaszjan (örmény, 2586, 2,5)
Ftacsnik (szlovák, 2573, 2,5) - Vallejo Pons (spanyol, 2676, 2,5)
Almási Zoltán (magyar, 2675, 2,5) - Nyback (finn, 2585, 2,5)
Tivjakov (holland, 2663, 2,5) - Szavcsenk (orosz, 2583, 2,5)
Azarov (fehérorosz, 2571, 2,5) - Tyimofejev (orosz, 2658, 2,5)
...
Berescu (román, 2514, 2) - Balogh Csaba (magyar, 2617, 2)
Héra Imre (magyar, 2477, 2) - Harlov (orosz, 2572, 2)
Bánusz Tamás (magyar, 2463, 2) - Cao Sang (magyar, 2548, 2)
Wojtaszek (lengyel, 2620, 1,5) - Szabó Krisztián (magyar, 2438, 1,5)
Rocha (portugál, 2400, 1,5) - Ruck Róbert (magyar, 2534, 1,5)
Brendel (német, 2370, 1,5) - Erdős Viktor (magyar, 2518, 1,5
Hindermann (svájc, 2260, 1,5) - Boros Dénes (magyar, 2501, 1,5)

Női sakkozóink sötéttel 2,5 pontot gyűjtöttek a harmadik játéknapon. Hoang Thanh Trang és Rudolf Anna gond nélkül nyert, Vajda Szidónia nem bírt orosz ellenfelével. A női éljátékosok kevésbé kalkulálnak, nyílt sisakkal sakkoznak. A címvédő, török színekben játszó Jekatyerina Atalik sötéttel nyert a litán Cmilyte ellen, remekel a bolgárok exvilágbajnoknője, Antoaneta Sztefanova, a tavalyi III. Szeged Kupán látott szlovén Anna Muzicsuk.

Atnilov (izraeli, 2164, 1) - Rudolf Anna (2301, 1) 0 - 1

1-7. Koszinceva,T (orosz), Danielian (örmény), Mamedgyarova (azeri), Voicu (román), Sztafanova (bolgár), Muzicsuk (szlovén) és Atalik (török) 3 pont
8- 22. Bojkovic (szerb), Vasziljevics (orosz), Jurgens (német), Arahamija (grúz), Hoang Thanh Trang (magyar), Collas (francia), Socko (lengyel), Lahno (ukrán), ... 2,5
23-60. Rudolf Anna és Vajda Szidónia (magyar), Peptan (román), Houska (angol), Jackova (cseh), ... 2

Atalik (török, 2374, 3) - Sztefanova (bolgár, 2496, 3)
Mamedgyarova (azeri, 2354, 3) - Muzicsuk (szlovén, 2474, 3)