Az Újpest Vaskó Tamás két góljának is köszönhetően 3-2-re legyőzte a Paks együttesét a labdarúgó Borsodi Liga 23. fordulójának zárómérkőzésén. A válogatott védő legutóbb, a Pécs elleni idegenbeli találkozón is eredményes volt: az ő találatával nyert a lila-fehér gárda.

Borsodi Liga, 23. forduló
Újpest FC - Paksi FC 3-2 (1-0)
Szusza-stadion, 2000 néző
vezette: Szabó S. (Nagy I A., Butkai Zs.)
Újpest: Balajcza - Vermes, Vaskó, Böjte, Kiss Z. (Völgyi, 58.) - Kisznyér (Zaleh, 46.), Erős K., Sándor Gy., dr. Füzi Á. - Tisza (Habi, 88.), Kovács Z.
Paks: Kovács A. - Tóth P., Salamon, Horváth S., Hanák - Tamási G., Mészáros I. (Buzás, 66.), Kiss T. (Zováth, 87.), Heffler - Balaskó (Varga, 66.), Belényesi
gól: Vaskó (39., 60.), Tisza (84.), illetve Heffler (47., 91. mindkettőt 11-esből)
sárga lap: Vermes (71.), illetve Heffler (48.), Tamási (54.)

3. perc: Belényesi adta középre a labdát, ahol az érkező Balaskó egyből kapura lőtt, de Balajcza bravúrral szögletre mentett.

23. perc: A tizenhatosról visszagurított labdát Tisza 20 méterről bombázta a kapu fölé.

32. perc: Sándor György 25 méterről leadott lövése fölé szállt.

33. perc: A hazai védők hibája után Kiss Tamás ívelt a hosszú oldalon érkező Balaskó elé, aki egyből kapura emelt, de az újpesti kapus ezúttal is védett.

35. perc: Jobb oldali paksi bedobás után Salamon fejesét mentette a felső kapufa.

39. perc: A lila-fehérek bal oldali szögletét a hosszú oldalról Vermes középre fejelte, Vaskó pedig 4 méterről a hálóba passzolt (1-0).

47. perc: Röviddel a középkezdés után Balaskó tört be a tizenhatosra, ahol a becsúszó Böjte szabálytalankodott vele, ezért a játékvezető tizenegyest ítélt. A letett labdát Heffler magabiztosan helyezte a bal sarokba (1-1).

60. perc: Tisza végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, 25 méterre a vendégek kapujától. A beívelt labdát Vaskó csúsztatta 8 méterről a hálóba (2-1).

66. perc: Hanák előrevágott labdáját Kiss Tamás adta középre, Belényesi a védőjét megelőzve alig perdített a kapu mellé.

77. perc: Kiss Tamás bal oldali bedobását Salamon csúsztatta meg, Varga jobb felsőbe tartó fejesét Balajcza szögletre ütötte.

84. perc: Fantasztikus találattal növelték előnyüket a hazaiak: Tisza végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, és a kimozduló Kovács kapus fölött a hosszú sarokba ívelt (3-1).

91. perc: Egy jobb oldali beadásra Vaskó és Belényesi együtt ugrott fel, majd a paksi játékos elesett, Szabó játékvezető pedig mindenki meglepetésére büntetőt ítélt. A letett labdát Heffler ezúttal is a bal alsóba lőtte (3-2).

Jól megszervezte játékát a Paks, ennek eredményeként az Újpest csak elvétve tudott eljutni a vendégek kapujáig. A Paks azonban nem állt be védekezni, és a félidő derekán több lehetősége is volt a gólszerzésre, ennek ellenére pár perccel a lefújás előtt Vaskó találatával a lila-fehérek mehettek előnnyel a szünetre.

A kezdés után azonnal egyenlített a Paks, ezt követően pedig mintha kicserélték volna a hazaiakat, akik sorra dolgozták ki helyzeteiket. Vaskó második találatát követően sem adták fel a Tolna megyeiek, ezt kihasználva újabb találattal biztosította be sikerét a Megyeri úti gárda, amely tartja a lépést a bajnokságban az élmezőnnyel.