Nyert görög riválisa ellen és csoportgyőztesként az utolsó fordulótól függetlenül már a legjobb nyolc között van a férfivízilabda Euroligában a Honvéd csapata. Az Eger remekül helytállva döntetlenre végzett az oroszországi Csehovban, a Vasas kiélezett küzdelemben egy góllal kikapott az olasz Pro Recco otthonában.

Euroliga, főtábla, 5. forduló, D csoport:
Domino-BHSE - Panioniosz (görög) 13-11 (2-3, 4-1, 5-3, 2-4)
a góldobók:
Fodor, Benedek 3-3, Biros, Paján 2-2, Hárai, Bárány, Szivós 1-1, illetve Bailey, Tomakosz, Miralisz 3-3, Ludisz 2

Az athéni, első mérkőzésen a magyar bajnok alapos verésben részesítette a hazaiakat, a 15-3 után azonban a Kőér utcába mégsem egy eleve feltartott kezű társaság érkezett a görög fővárosból, hanem egy kifejezetten harcos gárda. Hogy nem adták fel a visszavágót, azt az első negyedben azzal jelezték a vendégek, hogy Birosnak az első Honvéd-akcióból szerzett, majd Fodor távoli lövésből esett találatát három góllal ellensúlyozták (2-3).

A második nyolc percre megrázta magát Kovács István - az egyik hétközi edzésen lábujját tört centert, Molnár Tamást nélkülözni kénytelen - legénysége, s Paján, Fodor, Benedek és Bárány góljaival fordított 6-4-re. A szívós görögök még a harmadik negyed elején is tartották magukat (6-5), ám - ekkor úgy tűnt - ezzel nagyjából el is lőtték a puskaporukat, mert egyre nehezebben tudtak érdemben reagálni a magyar találatokra, amelyek Paján, Fodor, Hárai, Biros és Benedek nevéhez fűződtek, miáltal egyre jelentősebbre hízott a hazai előny (9-5, 11-6).

Forrás: MTI

Az utolsó nyolc percre 11-7-es állásnál jöttek ki a csapatok, s amikor Szivós 12-7-re módosított, mindenki elkönyvelte, hogy ismét nagy különbségű Honvéd-siker születik. Ám nem így történt, egy kihagyott magyar büntetőt követően görög percek következtek: a vendégek 12-10-re jöttek fel, s még Benedek góljára is "visszaszólt" a Panioniosz triplázó tengerentúli légiósa, Bailey.

A lényeg persze mégiscsak az, hogy ha gyengébb, színvonalában erősen hullámzó játékkal is, de a dominós együttes begyűjtötte az újabb három pontot, s immár abszolút biztos csoportelsőként várhatja az április 29-i zárófordulót, amikor is a CNA Barceloneta otthonában száll a vízbe, számára már tét nélküli meccsen.

A D csoport másik párjában szerda este az olasz Posillipo 11-10-re legyőzte a spanyol gárdát, így az állás 5 forduló után: 1. (már csoportgyőztes és a negyeddöntő tagja) Domino-BHSE 15 pont, 2. CNA Barceloneta 7, 3. Posillipo 7, 4. Panioniosz 0