Meglepetésre az ausztrál Stuart O'Grady nyerte a világ egyik legismertebb egynapos kerékpáros versenyét, a Párizs-Roubaix viadalt. A 33 éves adelaide-i kerekes 25 kilométerrel a 259 km-es táv vége előtt robbantott, s hagyta ott a mezőnyt - melyben ott volt többek között a címvédő svájci Fabian Cancellara is -, pozícióját pedig végig meg is tartotta.

A 2004-es athéni olimpia pályaversenyei során madisonban aranyérmes O'Grady mögött a spanyol Juan Antonio Flecha végzett a második, a svájci Steffen Wesemann pedig a harmadik helyen.

A Credit Agricole magyar kerékpárosa, a tavaly 62-ként záró Bodrogi László a hivatalos honlap szerint feladta a viadalt.

A Pro Tour-sorozatba tartozó, Észak Pokla elnevezésű versenyt idén 105. alkalommal rendezték meg. Nehézségét az adja, hogy a résztvevőknek a 259 km mellett rövidebb-hosszabb szakaszon többször is macskakövön kell haladniuk.