Odahaza nyert és összesítésben kiegyenlített a Szeged a Vasas ellen a férfivízilabda-bajnokság élvonalának rájátszásában: a csongrádiak a döntőbe jutásért zajló párharc szombati, második összecsapásán egy góllal győztek. Életben tartotta reményét a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger is, amely 9-8-ra verte a Domino-BHSE csapatát.

Eredmény, elődöntő, 2. mérkőzés:
Szeged-Beton VE - TEVA-VasasPlaket 7-6 (3-1, 3-2, 1-1, 0-2)
A 8 pontig tartó párharc állása:
4-4.

Mivel az alapszakaszban a második és a harmadik helyezett egyformán hozta saját hazai meccsét a másik ellen, a playoff 2-2-ről indult, s egy hete az első rájátszásos csatában a Vasas jutott előnyhöz, 8-6-ra diadalmaskodva a Komjádi uszodában. Ennélfogva a lépéstartáshoz szombat este, az újszegedi uszodában a házigazdának nyernie kellett.

Ez sikerült is Gyöngyösi András motivált legénységének, amely fokozatosan elhúzott, s 7-4 után az utolsó negyedben már csak felzárkózni tudott a Földi László igazgatta angyalföldi társaság, de egyenlíteni nem.

A hazaiaknál Lehmann István és Éles Vilmos volt a legeredményesebb 2-2 góllal, a Vasas-játékosok közül Kovács Róbert emelkedett ki 3 találatával.

A playoff elődöntős párviadalának harmadik mérkőzését szerda este (19.30) vívja a két csapat a Komjádiban.