Elisztában, a sakkvilágbajnok-jelölti párosmérkőzések harmadik játszmájában Lékó Péter másodszor is legyőzte Mihail Gurevicset és 2,5-0,5-re vezet. Nagymesterünk a török sakkozó francia védelme ellen új stratégiával ült sakkasztalhoz, és remekül használta ki tisztjeinek erejét, igazi mestermunka volt második nyerése. Polgár Judit és Jevgenyij Barejev ismét a Caro-Kann védelemben csatázott, ritkább változat került terítékre, és az orosz nagymester házivarija meghozta a kívánt eredményt, megőrizte egypontos előnyét. A játéknap meglepetéseként a 16 éves Magnus Carlsen legyőzte Levon Aronjant, és kiegyenlített. Az amerikai Gata Kamsky 2,5-0,5-re vezet a francia Etienne Bacrot ellen, Alekszandr Griscsuk remivel megtartotta vezetését, Szergej Rublevszkij győzelemmel előnyt szerzett. A szerdai szabadnap után csütörtökön folytatódik a pontvadászat.

A második játszmában elért győzelme érthető módon megnyugtatta Lékó Pétert, és vezetésének birtokában nyugodt, de sötétre korántsem veszélytelen folytatással lepte meg Mihail Gurevicset, aki ismét a francia védelmet választotta. Péter a korai vezércsere ellenére megtartotta kezdeményezését, a végjátékban öröm volt látni, hogy centralizált királya mellett mit jelentett, hogy a török sakkozó "francia futója" csak szemlélője volt az eseményeknek.

Nagymesterünk alaposan meggondolta, hogy előnyét miként fokozza döntővé, a királyszárnyi gyalogroham döntötte el a pont sorsát. A világos huszár elindult győzedelmes útjára, és Gurevics ezúttal sem késlekedett a kapitulációval. Az újabb győzelemmel Lékó a továbbjutás küszöbére érkezett, a három partiból csak egy pontra van szüksége...

Polgár Judit és Jevgenyij Barejev párharcában a Caro-Kann védelem játssza a főszerepet. Nagymesternőnk a harcias Panov-támadást választotta, míg az orosz nagymester ritkább variban kereste az egyszerűsítést. A parti érdekes bástyavégjátékban lett döntetlen, úgy tűnik, hogy mindkét színnel lehetett volna másként játszani, az eredmény igazságos. A remivel Barejev 2-1-re vezet, és a hátralevő három játszmában még kétszer lesz világos.

A forduló szenzációjaként a 16 éves Magnus Carlsen legyőzte Levon Aronjant. A norvég ifjú zseni pályafutása során először tudott nyerni az örmény olimpiai bajnok ellen. Megbosszulta magát Aronjan túlzott békülékenysége a második partiban, Carlsen rendezte sorait, tetszetős bástyamanőverrel fokozta döntővé előnyét. Teljesen formán kívül Etienne Bacrot, immár a második játszmát ajándékozta oda Gata Kamskynak, aki hibátlanul használta ki esélyét, a különböző színű futók mellett gyalogáttöréssel kényszerítette feladásra francia ellenfelét, 2,5-0,5-re vezet.

Megőrizte egypontos vezetését az orosz-orosz párbajban Alekszandr Griscsuk, bár nem mutatott túlzottan meggyőző játékot Vlagyimir Malahov ellen. Harmadszor az angol Michael Adams és a spanyol Alekszej Shirov, örökös sakk lett a küzdelem vége. Bonyolult csatában osztozott meg a ponton az izraeli Borisz Gelfand és az üzbég Rusztam Kaszimdzsanov, az ő meccsük is 1,5-1,5-re áll. Ruszlan Ponomarjov és Szergej Rublevszkij összecsapása a 43. lépéstől lett igazán érdekes, a vezérvégjátékot mindketten nagy elánnal játszották, az ukrán exvilágbajnok nagyon bízott szabadgyalogja erejében, de végül csalódnia kellett, az orosz nagymester gyűjtötte be a teljes pontot, és szerzett vezetést.

A harmadik játszmák eredményei:
1.Magnus Carlsen (norvég, 2693) - Levon Aronjan (örmény, 2759) 1 - 0 (Angol megnyitás, 41)
8. Michael Adams (angol, 2734) - Alekszej Shirov (spanyol, 2699) döntetlen (Spanyol megnyitás, 26)
2. Lékó Péter (magyar, 2738) - Mihail Gurevics (török, 2639) 1 - 0 (Francia védelem, 50)
7. Polgár Judit (magyar, 2727) - Jevgenyij Barejev (orosz, 2643) döntetlen (Caro-Kann védelem, 56)
3. Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2717) -Szergej Rublevszkij (orosz, 2680) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 92)
6. Alekszandr Griscsuk (orosz, 2717) - Vlagyimir Malahov (orosz, 2679) döntetlen (Spanyol megnyitás, 35)
4. Borisz Gelfand (izraeli, 2733) - Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2677) döntetlen (Félszláv védelem, 38)
5. Gata Kamsky (amerikai, 2705) - Etienne Bacrot (francia, 2709) 1 - 0 (Spanyol megnyitás, 36)

A párosmérkőzések állása:
Magnus Carlsen (norvég) - Levon Aronjan (örmény) 1,5- 1,5 (0 - 1, döntetlen, 1 - 0)
Michael Adams (angol) - Alekszej Shirov (spanyol) 1,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen)
Lékó Péter (magyar) - Mihail Gurevics (török) 2,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0, 1 - 0)
Polgár Judit (magyar) - Jevgenyij Barejev (orosz) 1 - 2 (döntetlen, 0 - 1, döntetlen)
Ruszlan Ponomarjov (ukrán) - Szergej Rublevszkij (orosz) 1 - 2 (döntetlen, döntetlen, 0 - 1)
Alekszandr Griscsuk (orosz) - Vlagyimir Malahov (orosz) 2 - 1 (1 - 0, döntetlen, döntetlen)
Borisz Gelfand (izraeli) - Rusztam Kaszmdzsanov (üzbég) 1,5 - 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen)
Gata Kamsky (amerikai) - Etienne Bacrot (francia) 2,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0, 1 - 0)