A magyar nőivízilabda-válogatott tíz góllal kikapott a házigazda, Európa-bajnok orosz csapattól a Világliga Kirisiben zajló selejtezőjének harmadik fordulójában.

Eredmény:
Oroszország - Magyarország 16-6 (2-2, 7-1, 4-2, 3-1)
a magyar góldobók:
Primász, Kisteleki 2-2, Szűcs, Takács

A nyolc alapemberét nélkülöző magyar csapat az első negyedben még tartotta a lépést a házigazdákkal. Hiába vezettek 2-0-ra az oroszok, Godova Gábor együttese a játékrész hajrájában Kisteleki és Primász találataival egyenlített (2-2).

Ezután már egyértelműen az zajlott a medencében, amit a kontinensbajnok elképzelt, döntőnek bizonyult a második negyed befejezése, amikor az utolsó bő egy percben három gólt kaptak a magyarok.

A magyar gárda harmadik mérkőzésén maradt alul, ezzel gyakorlatilag elvesztette esélyét a Világliga montreali döntőjébe kerülésre. Ehhez az első két hely valamelyikén kell végezni a hatcsapatos tornán.