A francia Sandy Casar nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszát, míg összetettben továbbra is a spanyol Alberto Contador vezet.

A Cahors és Angouleme közötti 211 km-es etapon négyen szöktek meg sikeresen. A mezőny nem nagyon izgatta magát, így a kvartett több mint nyolc és fél perces előnnyel ért célba. Közülük a legjobb sprinternek számító Sandy Casar győzött magabiztosan.

Érdekesség, hogy az egyik szökevénynek, a holland Michael Boogerdnek defektje volt 20 km-re a céltól, de társai rendkívül sportszerűen megvárták.

A mezőnyben az egyetlen említésre méltó esemény, hogy az összetettben második ausztrál Cadel Evans 3 másodperccel Contador előtt haladt át a célvonalon, így 1:53 perc helyett már csak 1:50-et kellene ledolgoznia a szombati egyéni időfutamon, hogy ő nyerje a Tourt.