Az MKB Veszprém nyert a Dunaferr otthonában a Budapest Bank férfikézilabda liga alapszakaszának utolsó mérkőzésén.

B csoport:
Dunaferr - MKB Veszprém 28-31 (13-16)

A Dunaferr csak a találkozó elején vezetett, ám 3-1 után fordított a Veszprém, és nagy erőfeszítések árán őrizte kis előnyét. Jót tett a kapuscsere is, mert Tatai több labdát fogott, mint Peric. A szünet előtti hajrában iramot váltott a vendégcsapat, rendre sikerült áttörni a védőfalat, ami több emberelőnyt és a pihenőre háromgólos különbséget eredményezett.

A szünet után is jól pörgött a Veszprém (14-20). A Dunaferr erre egyre keményebb védekezéssel válaszolt, és megkezdte a felzárkózást. Gál kiállítása alatt 26-24-re feljött a hazai csapat, és volt még hátra hét és fél perc.

A hajrát azonban jobban bírta a vendégcsapat, amely hibátlan mérleggel zárta az alapszakaszt.

1. Pick Szeged 22 pont
2. DKSE-Airport Debrecen 20
3. PLER 15
4. Százhalombatta 15
5. Tatabánya-Carbonex 12
6. Mezőkövesd 6
7. Hort SE 4
8. Nyíregyháza 2

Az alapszakasz A és B csoportjának első 4-4 helyezettje 8-as csoportot alkot. Az A- és a B-csoport csapatai az alapszakaszbeli egymás elleni eredményeiket magukkal viszik és a másik csoportból érkező csapatok ellen oda-visszavágó alapon játszanak. A hivatalos játéknapok: 2007. december 15., 2008. február 3., 10., 17., 24., március 2., 9., 15.

Az alapszakasz A- és B-csoportjának 5-8. helyezettjei 8-as csoportot alkotnak, és oda-vissza alapon, teljes körmérkőzést játszanak egymással (1-14. forduló). A csapatok mindkét csoportban az alapszakaszban elért helyezésük alapján 4, 3, 2, 1 bónuszpontot kapnak. A hivatalos játéknapok: 2007. december 15., 2008. február 3., 10., 17., 24., március 2., 9., 15., 30., április 6., 13., 27., május 4., 18.