Szocsiban, az Első Liga küzdelmei során a negyedik fordulóban az éllovas Ural Jekatyerinburg megszerezte negyedik győzelmét, és megerősítette vezető helyét. A címvédő Tomszk - 400 csapatában sakkasztalhoz ült a világranglista harmadik Alekszander Morozevics is. Hiába nyert, mert az együttes negyedszer is vereséget szenvedett, ezúttal a Satar Metropol Burjatija hatosától. A "64" Moszkva győzelmét az izraeli Borisz Gelfand remek kettős bástyaáldozatának köszönhette. Hat döntetlen született a moszkvai derbin.

Folytatódott a címvédő Tomszk - 400 vesszőfutása, ismét nyert az első helyre rangsorolt Ural Jekatyerinburg. A többszörös bajnokcsapatban már asztalhoz ült Alekszander Morozevics is, de ez sem mentette meg az együttest az újabb vereségtől, így változatlanul is sereghajtó! Döntőnek bizonyult a második táblán a 18 éves ukrán Szergej Karjakin és kínai Bu Xiangzhi szicíliai védelmű csatája, amely az igen vakmerően játszó Bu javára dőlt el.

Az élen álló Ural Jekatyerinburg könnyen érte el újabb csapatgyőzelmét, meglepő az örmény Vlagyimir Akopjan vesztése. Parádés játékkal győzött az izraeli Borisz Gelfand az orosz Jevgenyij Alekszejev ellen, igen látványos volt a kettős bástyaáldozat.

A szép nyerés a "64" Moszkva számára fontos két meccspontot jelentett. Anatolij Karpov is beszállt a Juzsnij Ural Cseljabinszk csapatába, de csak remizett, az együttes pedig negyedszer kapott ki. Hat döntetlen született a moszkvai derbin, egy-egy nyerés a TPSZ Szaranszk és a FINEK Gazprombank Szentpétervár találkozóján. Az éltáblán az ukrán Vaszilij Ivancsuk és az orosz Peter Szvidler gyorsan remizett.

A 4. forduló eredményei:
"64" Moszkva - Ekonomiszt Szaratov - 1 3,5 - 2,5
(Gelfand (2723) - Alekszejev (2711) 1 - 0, Rublevszkij (2695) - Tomasevszkij (2658), Nepomjacsij (2634) - Eljanov (2687), Van Hao (2684) - Ni Hua (2703), Barejev (2677) - Roiz (2659) és Rodstein (2626) - Mojszejenko (2650) mind döntetlen)

Ural Jekatyerinburg - Politehnik Juzsnij Tagil 4 - 2
(Radzsabov (2751) - Gracsev (2610) 1 - 0, Shirov (2740) - Liszij (2595) döntetlen, Griscsuk (2716) - Bocsarov (2569) 1 - 0, Malahov (2689) - Maletyin (2574) 1 - 0, Akopjan (2693) - Kokarev (2579) 0 - 1, Drejev (2657) - Ovecskin (2556) döntetlen)

Satar Metropol Burjatija - Tomszk - 400 3,5 - 2,5
(Gasimov (2679) - Morozevics (2774) 0 - 1, Bu Xiangzhi (2708) - Karjakin (2732) 1 - 0, Tregubov (2629) - Jakovenko (2711) 0 - 1, Avruh (2632) - Van Wely (2676) döntetlen, Amonatov (2649) - Tyimofejev (2664) 1 - 0, Lasztin (2621) - Harlov (2499) 1 - 0