Az első helyen kiemelt orosz Marija Sarapova nyerte a 600 ezer dollár összdíjazású Amelia Island-i nőitenisz-tornát, miután a döntőben két játszmában győzött a szlovák Dominika Cibulkova ellen.

Sarapova annak ellenére nyert, hogy a mérkőzés alatt 33 ki nem kényszerített hibája volt és öt kettős hibát ütött. A 18 éves Cibulkova pályafutása első döntőjét játszotta WTA-tornán.

Az első játszma rövidítésében 4-2-re vezetett, amikor két könnyű labdát elrontott. A másodikban 2:1 volt az állás Cibulkova javára, amikor egy kisebb húzódás miatt rövid ápolást kért. Ezután igyekezett kevesebbet mozogni és a labdamenetek gyors befejezésére törekedett.

Sarapova ettől kezdve egyértelműen uralta a mérkőzést, sokat mozgatta és fárasztotta ellenfelét. Az orosz játékos az Australian Open és a dohai verseny után idei harmadik WTA-tornáján nyert. Ebben az évben ő az első női teniszező, aki három viadalon bizonyult a legjobbnak.