A Plovdivban zajló 9. férfi Európa-bajnokság harmadik fordulójában Erdős Viktor sötéttel remizett a szerb Alekszander Kovacseviccsel és 2,5 pontjával 24 társával 2,5 pontos. Almási Zoltán gond nélkül nyert, Balogh Csaba remizett, és a párosítás szeszélye folytán a negyedik játéknapon egymás ellen játszanak. A 8. női kontinensviadalon Vajda Szidónia és Hoang Thanh Trang győzött, Gara Anita értékes döntetlent ért el a francia Almira Szkripcsenko ellen. Itt sem kímélte a program nagymestereinket, Hoang-Gara összecsapás lesz.

Tíz nagymester még hibátlan még a 9. férfi Európa-bajnokságon, harmadik győzelmüket is megszerezték. Az első helyen kiemelt szlovák Szergej Movszeszjan esélyeshez méltó játékkal rukkol ki. A tíz résztvevő versenyzőnk közül Erdős Viktor szerepel a legjobban, sötéttel remizett a harmadik fordulóban.

Almási Zoltán váratlan veresége után érvényesítette a papírformát, Balogh Csaba remizett, egymás ellen játszanak a negyedik játéknapon. Messze a várakozás alatt szerepel Cao Sang, Szabó Krisztián és Balog Imre másodszor szenvedett vereséget. Czebe Attila és Mihók Olivér fél pontot szerzett, Bérczes Dávid megszerezte első győzelmét.

Mamedov,N (azeri, 2577, 2) - Pantsulaja (grúz, 2617, 2) 0 - 1
Kovacsevic (szerb, 2616, 2) - Erdős Viktor (magyar, 2576, 2) döntetlen (Francia védelem, 33)

Az élmezőny állása:
1-10. Mamedov (azeri), Berg (svéd), Grigorjanc (orosz), Pantsulaja (grúz), Werle (holland), Szabó Gergely (román), Movszeszjan (szlovák), Zelcsic (horvát), Kurnoszov (orosz) és Szutovszkij (izraeli) 3 pont
11-46. Arescsenko (ukrán), Szokolov (francia), Volkov (orosz), Kovacsevic (szerb), Galkin (orosz), Fedorov (fehérorosz), Stevic (horvát), ... Erdős Viktor 2,5

Ötvenszázalékos eredménnyel zárta öt női sakkozónk a harmadik játéknapot. Vajda Szidónia második, Hoang Thanh Trang első győzelmét szerezte meg. Gara Anita értékes döntetlent ért el a korábbi Európa-bajnok francia Almira Szkripcsenko ellen. Schneider Veronika elszenvedte első vereségét, Rudolf Anna másodszor kapott ki.

Az élcsoportban sok döntetlen mellett a litván Viktorija Cmilyte nyerni tudott, meglepetés az orosz Jevgenyija Ovod és a szerb Natasa Bojkovic veresége. Meglepő, hogy a svéd Pia Cramling 468 Élő-pont különbség ellenére sem tudott nyerni.

Butucs (orosz, 2137, 1) - Rudolf Anna (2302, 1) 1 - 0

1-5. Cmilyte (litván), Kovalevszkaja (orosz), Peptan (román), Nemcova (cseh) és Vasziljevics (ukrán) 3 pont
6-27. Mkrtchian (örmény), Melia (grúz), Sztepovaja (orosz), Kazimova (azeri), Usenyina (ukrán), Zsukova (ukrán), ... Vajda Szidónia 2,5