A svédek a cseheket, a finnek pedig az amerikaiakat győzték le a Kanadában zajló jégkorong-világbajnokság középdöntőjében úgy, hogy egyformán a harmadik harmadban fordították a maguk javára a mérkőzést. Érdekesség, hogy a finnek első góljánál a korong az oldalhálón keresztül került a kapuba, és bár az amerikaiak reklamáltak, meglepetésre a videóbíró nem vette észre a bakit, le is tiltotta őt a további meccsekről a szövetség a torna végéig.

Középdöntő, E csoport:
Svédország - Csehország 5-3 (0-0, 2-2, 3-1)
Svájc - Dánia 7-2 (2-0, 3-0, 2-2)

A csoport állása: 1. Oroszország 10 pont, 2. Svédország 9/5 mérkőzés (23-16), 3. Csehország 9/5 mérkőzés (20-14), 4. Svájc 9 (13-10), 5. Fehéroroszország 2, 6. Dánia 0