A Szombathely könnyedén legyőzte a vendég Körmendet az UNIQA férfikosárlabda-bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-es vezetéshez jutott a három sikerig tartó párharcban.

Eredmény, férfikosárlabda-döntő, 3. mérkőzés:
Falco KC-Szombathely - Lami-Véd-Körmend 109-79 (25-23, 33-18, 28-24, 23-14)
legjobb dobók:
Ciric 25, Doyne 24, Kazlauskas 15, Aljakszejeu 15, Kálmán 12, illetve Thomas 19, Fodor G. 18, Ocitti 12
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Szombathely javára.

Az 1-1-re álló csata harmadik felvonásában ismét az alapszakasz-győztes, első bajnoki aranyára hajtó Szombathely volt a házigazda, ám a mérkőzés nyitónegyedében ebből vajmi kevés látszott: a 400 szurkolójától támogatott - és az amerikai Thomas által vezérelt - Körmend szinte végig vezetett.

A folytatásban azonban 23 ponton ragadtak a vendégek, miközben Srecko Sekulovic együttese főként a 212 centijét remekül kihasználó Aljakszejeu révén egy 12-0-ás rohammal nyitotta a második szakaszt. A piros-feketék öt perc alatt 22 pontot kaptak, ami már-már megpecsételni látszott a sorsukat, egyedül Fodor tartotta bennük a lelket. A félidőben 58-41 volt az állás.

Dragoljub Krivacevic a szünetben sem tudta felrázni tanítványait, ugyanis a harmadik periódus egyre inkább rémálomszerűen alakult a vendégcsapat számára. A különbség ugyanis csakhamar 25 pontra nőtt, az Arena Savaria kedvencei pedig - élükön Doyne-nal - igazi örömkosárlabdát mutattak be híveiknek.

A 33. percben 30 pontra hízott a házigazdák előnye, így a hátralévő időben már csak a diadal mértéke volt kérdéses. Doyne és Ciric brillírozott, a szombathelyiek pedig 2-1-es vezetéssel utazhatnak a döntő negyedik felvonására, amelyre csütörtökön 19 órakor kerül sor Körmenden.