Jerevánban az örmény Levon Aronjan győzelmével fejeződött be a Karen Aszrjan emlékverseny. A rapidtorna utolsó fordulója előtt félpontos előnnyel még Lékó Péter állt az élen, de a záró játéknapon 1,5-0,5-re vereséget szenvedett az orosz Alekszander Morozevicstől, második lett a rangos mezőnyben. Lékó június 29-től Dortmundban, a Sparkassen hagyományos tornáján szerepel, többek között a világbajnoki döntőre készülő orosz Vlagyimir Kramnyik társaságában.

Lékó Péter hat fordulón, 12 játszmán keresztül őrizte veretlenségét a jereváni rapidtornán, de az utolsó játéknapon a nagy tét rányomta bélyegét játékára.

Az orosz Alekszander Morozevics meglepte őt a szicíliai védelem Najdorf-változatában egy gyalogáldozattal. Elsőszámú nagymesterünk passzívan játszott, jelentős időhátrányba került. Morozevics tisztáldozattal védhetetlen támadáshoz jutott. A visszavágón Péternek sötéttel nem volt gondja, remivel bebiztosította második helyét.

A tornagyőztes örmény Levon Aronjan veretlenül ért célba. Az utolsó fordulóban gyorsan nyert a nagyot hibázó angol Michael Adams ellen, majd döntetlen is elég volt újabb sikeréhez. Tavaly az orosz világbajnok Vlagyimir Kramnyikra mért vereséget rapid párharcban, 4-2-re győzött, az idei Amber-versenyen fölényesen lett első.

Kettős győzelemmel, Morozeviccsel holtversenyben harmadikként végzett az izraeli Borisz Gelfand, míg a sokáig dobogós helyezésre esélyes örmény Gabriel Szargiszjan végül csak hatodik lett. A torna díjalapja 262 ezer dollár volt, Aronjan 70, Lékó 50 ezer dollárt nyert.

A hetedik forduló eredményei:
első játszmák:
Lékó Péter (magyar, 2741) - Alekszander Morozevics (orosz, 2774) 0 -1 (Szicíliai védelem, 28)
Borisz Gelfand (izraeli, 2723) - Gabriel Szargiszjan (örmény, 2643) 1 - 0 (Félszláv védelem, 32)
Vlagyimir Akopjan (örmény, 2673) - Bu Xiangzhi (kínai, 2708) döntetlen (Szláv védelem, 48)
Levon Aronjan (örmény, 2763) - Michael Adams (angol, 2729) 1 - 0 (Vezérindiai védelem, 20)