A New York Rangers 0-3-ról fordítva nyert a Metallurg Magnyitogorszk ellen a jégkorong Viktória-kupán, amelyet első alkalommal írt ki a nemzetközi szövetség (IIHF) az NHL egyik csapata és az aktuális Bajnokok Ligája-győztes között.

Az orosz együttes már a 88. másodpercben vezetett, majd a 31. percre 3-0-ra elhúzott. Közvetlenül a második harmad vége előtt szépített az amerikai alakulat, amely a záró felvonásban előbb egyenlített, végül 20 másodperccel a vége előtt megszerezte a győzelmet jelentő találatot. A kupáért egymillió dollárt is kapott a New York-i együttes.

Tom Renney, a Rangers vezetőedzője elismerte: az orosz csapat jobb volt, érződött, hogy már egy hónapja bajnoki meccseket vív, miközben együttese csak szombaton kezdi meg az NHL alapszakaszát Prágában a Tampa Bay Lightning ellen.

Forrás: AFP

Callahan (balra) ünnepli a meccset eldöntő gólját

A kupát azért keresztelte el Viktóriára az IIHF, mert az első hivatalos hokimeccset a montreali Viktória Jégpályán rendezték.

Viktória-kupa:
New York Rangers (amerikai) - Metallurg Magnyitogorszk (orosz) 4-3 (0-2, 1-1, 3-0)
gól: Drury (40., 51.), Fritsche (46.), Callahan (60.), illetve Platonov (2.), Malenykih (19.), Zavaruhin (31.)