Kasza Róbert nyerte a férfi öttusázók Világkupa-döntőjét a portugáliai Caldas da Rainhában A magyar szövetségtől származó információ szerint Marosi Ádám az ötödik helyen végzett.

Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta: Kasza 178 körös lövészettel kezdett, ami egy-két körrel kevesebb annál, amit tud, majd a vívásban eleinte nem jöttek be az akciói, de később nagyon jó sorozatot produkált, és egy győzelem híján ezer pontig jutott. Ehhez jött a második helyet érő úszás - ezt a számot Marosi nyerte -, aztán egy hibátlan lovaglás, így az élről kezdhette meg a futást, amelyben magabiztosan őrizte meg pozícióját.

Marosi nagyon jól lőtt, 185 kört ért el, 860 pontot vívott, 1:58.16 mp-cel a legjobb volt az úszásban, négy verőhibával teljesítette a lovaspályát. Hatodikként vágott neki a 3000 méteres zárószának, s végül egy helyet javított.

"Nem számítottunk ilyen jó eredményre, a fiúk nagyon szépen versenyeztek" - összegzett a kapitány.